Udostępnij
Tweetnij

Steve Zadesky – domniemany lider Project Titan opuszcza Apple

Steve Zadesky, którego podejrzewa się o przewodzenie zespołowi odpowiedzialnemu za Project Titan, zamierza odejść z Apple. Jak to wpłynie na prace nad mitycznym autem Apple Car?

Steve Zadesky, którego podejrzewa się o przewodzenie zespołowi odpowiedzialnemu za Project Titan, zamierza odejść z Apple. Jak to wpłynie na prace nad mitycznym autem Apple Car?

Steve-ZadeskyThe Wall Street Journal raportuje, że Steve Zadesky – wiceprezes ds. wzornictwa w Apple poinformował kolegów, że zamierza opuścić firmę. Na razie pozostaje w Cupertino, ale to może długo nie potrwać.

Zadesky jest o tyle istotną postacią w Apple, gdyż prawdopodobnie jest szefem projektu Titan, pod którym firma z Cupertino rzekomo rozwija własny samochód. Jego odejście z firmy może być podyktowane sprawami osobistymi. Trudno powiedzieć, czy odejście Zasky’ego przełoży się na opóźnienia w postępie prac nad tajemniczym Apple Carem.

Steve Zadesky wcześniej był inżynierem w Fordzie, a do Apple dołączył w 1999 roku. W 16-letniej karierze pracował m.in. nad iPodami i Phone’ami. Jego nazwisko pojawia się także w patentach dotyczących Liquidmetal, plastycznego stopu, do którego prawa Apple posiada na wyłączność.

źródło: WSJ (via Macrumors)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij