Udostępnij
Tweetnij

SmartThinq Hub nowym centrum multimedialnym od LG

LG pokazało użytkownikom swoich urządzeń nowe centrum multimedialne o nazwie SmartThinQ Hub.

smartthinq hub 1

LG pokazało użytkownikom swoich urządzeń nowe centrum multimedialne o nazwie SmartThinQ Hub.

Zastanawialiście się, jakie jeszcze inteligentne urządzenia znajdą się w Waszym domu? Mamy już inteligentne lodówki, pralki, telewizory… Ciężko ogarnąć każdy taki sprzęt z osobna. Dlatego też różne firmy oferują użytkownikom centra multimedialne. Amazon ma swoje Echo, Samsung – Smart Home, a LG właśnie zaprezentowało swoje własne urządzenie – SmartThinQ Hub.

smartthinq hub

SmartThinQ Hub jest urządzeniem w kształcie walca, które zawiera w sobie mały, 3,5-calowy ekran wyświetlający chociażby takie informacje jak powiadomienia, temperatura na zewnątrz, a także prognoza na inne dni. Dzięki aplikacji towarzyszącej użytkownik może kontrolować pralkę, suszarkę, telewizor czy inne urządzenia firy LG bez konieczności ruszania się z fotela. SmartThinq analizuje informacje, które wysyłają wspomniane urządzenia za pomocą takich modułów jak modułów Wi-Fi czy Bluetooth. Prócz tego najnowszy sprzęt LG umożliwi słuchanie muzyki dzięki wbudowanym głośnikom. Chwilowo potwierdzone zostały dwie wersje kolorystyczne – czarny oraz szampański.

Na chwilę obecną niewiele więcej wiadomo o nowym centrum multimedialnym. Na więcej informacji dane nam będzie poczekać do targów CES 2016. Wiadomo jednak, że LG już planuje współpracę z różnymi firmami produkującymi sprzęt elektroniczny, by SmartThinQ Hub mógł obsłużyć jak największą ich liczbę.

Źródło: AndroidPolice

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij