Udostępnij
Tweetnij

Nvidia naruszyła patenty Samsunga – twierdzi ITC

Nvidia pozwała samsunga za naruszenie patentów. Sprawy przybrały jednak nieoczekiwany obrót.

nvidia

Nvidia pozwała samsunga za naruszenie patentów. Sprawy przybrały jednak nieoczekiwany obrót.

Przed karmą nikt się nie uchroni. Nawet tak potężna firma jak Nvidia. Nie tak dawno świat obiegły wieści, że Nvidia pozwała Samsunga za naruszenie patentów. Okazuje się, że nie wszystko idzie zgodnie z przewidywaniami. Wręcz przeciwnie. Nvidia spraw nie wygrywa, a Samsung postanowił odpłacić się pięknym za nadobne i pozwała Nvidię… za to samo. Amerykańska Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC) wydała wyrok skazujący Nvidię za naruszenie trzech patentów Samsunga.

Wyrok nie jest ostateczny. Nvidia ma jeszcze nadzieję, że ITC zmieni zdanie, kiedy firma odwoła się od wyroku. Jeśli jednak okaże się, że ITC podejmie negatywną dla Nvidii decyzję, może ona dostać zakaz sprzedaży niektórych produktów. Niektóre jednak mogą być zbanowane jedynie na kilka miesięcy, ponieważ jeden z naruszonych patentów wygasa w przyszłym roku.

Nvidia, oczywiście, mówi, że jest rozczarowana wyrokiem i że, jak twierdzą, Samsung wybrał nieistotne patenty, które dodatkowo są niezwykle stare. Samsung chwilowo nie komentuje sprawy.

Źródło: Engadget

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij