Udostępnij
Tweetnij

Qualcomm Snapdragon 830 (MSM8998) ma wspierać do 8 GB pamięci RAM

Chiński analityk Pan Jiutang informuje, że nowy procesor Qualcomma dla flagowych smartfonów ma ukrywać się pod nazwą kodową MSM8998. Co ciekawe, nowy SoC ma obsługiwać do 8 GB pamięci operacyjnej RAM.

snapdragon

Chiński analityk Pan Jiutang informuje, że nowy procesor Qualcomma dla flagowych smartfonów ma ukrywać się pod nazwą kodową MSM8998. Co ciekawe, nowy SoC ma obsługiwać do 8 GB pamięci operacyjnej RAM.

Dziś z rana wspominaliśmy wam o smartfonie SyncPhone Pro z 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Oczywiście, to na razie wynalazek, który należy potraktować raczej jako ciekawostkę. Niemniej, już w przyszłym roku smartfony z więcej niż 4 GB pamięci operacyjnej RAM pewnie nikogo nie zdziwią.

Chiński analityk Pan Jiutang przekazał na Weibo, że Qualcomm już opracowuje nowy procesor mobilny – Snapdragon 830. Pomimo tego, że na rynku nie ma jeszcze urządzeń ze Snapdragonami 820. Nowy SoC ma mieć nazwę kodową MSM8998 i według Jiutanga będzie obsługiwał do 8 GB pamięci operacyjne RAM! Poza tym dowiadujemy się, że procesor ma być wytwarzany w 10 nm procesie technologicznym. Dla porównania, Snapdragon 820 ma rdzenie Kryo wytwarzane w 14 nm.

Czy w smartfonach naprawdę jest sens stosować 8 GB pamięci RAM? Oczywiście, na razie nie. W przyszłym roku spodziewajmy się raczej wysypu flagowców, które mogą mieć po 6 GB pamięci RAM typu LPDDR4. Zwiększenie rozmiaru do 8 GB zapewne odbędzie się później. Kto wie, czy nie dopiero w 2017 roku. Mimo to Qualcomm może zabezpieczyć się na taką okazję i zapewnienie wsparcia dla 8 GB pamięci RAM może być rozsądne.

źródło: weibo

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij