Udostępnij
Tweetnij

Skaner linii papilarnych na ekranie? Sonovation już taki ma!

Firma Sonovation poinformowała o opracowaniu technologii, która pozwala zaimplementować skaner linii papilarnych bezpośrednio na szkle Gorilla Glass pokrywającym ekrany.

 

iPhone-7-Homebutton-im-Detail-658x370-ab3a38ad08883322

Firma Sonovation poinformowała o opracowaniu technologii, która pozwala zaimplementować skaner linii papilarnych bezpośrednio na szkle Gorilla Glass pokrywającym ekrany.

Obecnie skanery linii papilarnych (jak Touch ID) w urządzeniach mobilnych umieszczone są bezpośrednio w przyciskach pod ekranem. Tymczasem marzeniem wielu osób jest ich umieszczenie bezpośrednio na powierzchni wyświetlacza. I co ciekawe, takie rozwiązanie już istnieje!

Firma Sonovation opracowała technologię, która umożliwiła umieszczenie ultradźwiękowych czujników biometrycznych do skanowania linii papilarnych bezpośrednio na powierzchni szkła Gorilla Glass, które stosują producenci na ekranach smartfonów czy tabletów. Jest to z pewnością unikalne osiągnięcie, które w niedługim czasie być może będzie dostępne na skalę masową. Kto wie, a może już w przyszłym roku doczekamy się premiery pierwszych smartfonów, które zostaną wyposażone w takie rozwiązanie?

Niestety, dokładne szczegóły technologii opracowanej przez Sonovation nie są znane. W zasadzie nie powinno to dziwić, bo firma z pewnością będzie chciała na tym zarobić. Warto dodać, że skanowanie linii papilarnych odbywa się także w momencie, gdy dłonie są brudne, mokre lub tłuste. Pamiętajmy również, że na razie to tylko zapowiedź ciekawej technologii. W rzeczywistości trudno powiedzieć, kiedy doczekamy się na rynku pierwszych urządzeń z takimi skanerami.

źródło: tnw, fot.: martin hajek dla computerbild.de

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij