Udostępnij
Tweetnij

Apple i Samsung przygotowują standard e-SIM

The Financial TImes raportuje, że Apple i Samsung w porozumieniu z GSMA opracowują nowy standard dla karty SIM i jest nim e-SIM (embedded SIM).

ipad-sim

The Financial TImes raportuje, że Apple i Samsung w porozumieniu z organizacją GSMA opracowują nowy standard dla karty SIM i jest nim e-SIM (embedded SIM).

Z informacji przekazanych przez The Financial Times wynika, że Apple i Samsung opracowują nowy standard dla kart SIM w postaci e-SIM (embedded SIM). Prace prowadzone są w towarzystwie GSMA, czyli organizacji skupiającej operatorów sieci komórkowych i wiemy już, że za e-SIM opowiadają się m.in. AT&T, Deutsche Telekom, Etisalat, Hutchison Whampoa, Orange, Telefónica oraz Vodafone.

e-SIM ma zapewnić przede wszystkim możliwość szybkiego przełączania się pomiędzy konkretnymi sieciami bez potrzeby zmiany karty. To oznacza, że karta e-SIM będzie wbudowana w smartfona i użytkownik nie będzie miał do niej dostępu.Wszystkie zmiany będziemy mogli wprowadzać bezpośrednio z poziomu ustawień urządzenia. Niestety, na pierwsze smartfony z e-SIM jeszcze trochę sobie poczekamy. Nie spodziewajmy się ich wcześniej niż w 2016 roku.

Warto dodać, że Apple już w zeszłym roku pokazało nam przedsmak e-SIM w postaci własnego Apple SIM dla iPada Air 2, który pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy operatorami bez potrzeby zmieniania karty SIM.

źródło: tnw

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij