Udostępnij
Tweetnij

System GPS podający lokalizację co do centymetra trafi do smartfonów?

Samsung wespół z naukowcami z University of Texas w Austin pracują nad technologią, która pozwoli umieścić niezwykle dokładny system namierzania lokacji w smartfonach.

Clipboard01Samsung wespół z naukowcami z University of Texas w Austin pracują nad technologią, która pozwoli umieścić niezwykle dokładny system namierzania lokacji w smartfonach.

GPS z namierzaniem dokładnym co do centymetra to żadna nowość. Rozwiązanie to jest wykorzystywane chociażby w geologii czy mapowaniu. Jest ono jednak bardzo kosztowne, a przy tym zajmuje sporo miejsca. Dlatego właśnie do tej pory nie było możliwości wykorzystania tej technologii choćby w smartfonach. Od czego jest jednak nauka?

Nad umożliwieniem wprowadzenia niezwykle dokładnych GPS-ów do smartfonów pracuje grupa naukowców z Cockrell School of Engineering z University of Texas w Austin. Fundatorem badań jest Samsung, który chciałby wprowadzić technologię do swoich urządzeń przenośnych. Zastosowanie nowego rozwiązania może okazać się możliwe dzięki współpracy systemu GPS z antenami umieszczonymi w smartfonach. Namierzanie z dokładnością co do centymetra może mieć też inne funkcje.

Wyobraźcie sobie gry, w których zamiast siedzieć przed monitorem i grać, jesteście na podwórzu, faktycznie biegając z innymi graczami. Takie możliwości na otwartych przestrzeniach – wieloosobowa gra w wirtualnej rzeczywistości – wymagają wysoce precyzyjnych pozycji i orientacji – tłumaczy szef zespołu badawczego, Todd Humphreys.

Nadejście technologii wydaje się nieuchronne. Pozostają jednak pytania o to kiedy zostanie ona wprowadzona na masową skalę i jak bardzo podniesie ona ceny produktów?

Źródło: ArsTechnica

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij