Udostępnij
Tweetnij

Samsung przygotowuje własne rdzenie CPU. Mają być gotowe w Q1 2016 roku

Zdaje się, że Koreańczycy pójdą w ślady Apple, gdyż opracowują własne rdzenie dla procesorów, które będą oparte na architekturze ARM. Rzekomo nowe rdzenie mają być gotowe w pierwszym kwartale 2016 roku.

Samsung Exynos 7 Octa

Zdaje się, że Koreańczycy pójdą w ślady Apple, gdyż opracowują własne rdzenie CPU dla procesorów, które będą oparte na architekturze ARM. Rzekomo nowe rdzenie mają być gotowe w pierwszym kwartale 2016 roku.

Samsung już od dawna jest producentem procesorów dla urządzeń mobilnych, ale CPU koreańskiego giganta w rzeczywistości wykorzystują gotowe rdzenie Cortex opracowane przez Brytyjczyków z ARM. Tymczasem koreańskie media informują. że Samsung przygotowuje własne 64-bitowe rdzenie CPU, które wykorzysta w przyszłych procesorach. Rzekomo nowe rozwiązania mają być gotowe w pierwszym kwartale 2016 roku. Jest więc bardzo możliwe, że SoC z nowymi rdzeniami znajdzie się w Samsungu Galaxy… S7. Warto dodać, że jakiś czas temu pojawiły się plotki na temat układu GPU, który opracowywany jest w laboratoriach Samsunga. To oznacza, że nowy SoC Koreańczyków być może będzie pozbawiony nie tylko rdzeni Cortex, ale także grafiki Mali.

Dla porównania, podobne rozwiązanie stosuje Apple. Procesory A7 i A8 również mają rdzenie (Cyclone) opracowane w laboratoriach firmy z Cupertino. Apple stosuje takie rozwiązanie od lat i jak widzimy, to idealnie się sprawdza. iPhone’y do tej pory mają tylko dwa rdzenie CPU, a wydajnością nie odstają od czołówki smartfonów z Androidem.

źródło: businesskorea

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij