Udostępnij
Tweetnij

Pierwsze 64-bitowe procesory od Allwinner jeszcze w tym roku

Firma Allwinner przygotowuje własne, 64-bitowe procesory dla tabletów, które zobaczymy w połowie października w trakcie Electronics Fair w Hong Kongu.

allwinner-64

Firma Allwinner przygotowuje własne, 64-bitowe procesory dla tabletów, które zobaczymy w połowie października w trakcie Electronics Fair w Hong Kongu.

Przeczytaj koniecznie >> Więcej o technologiach dla tabletów

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma MediaTek już zaprezentowała własne, 64-bitowe procesory dla tabletów. Co natomiast z konkurencją spod znaku Allwinner? Okazuje się, że ta firma również nie zamierza być gorsza i wprowadzi do oferty 64-bitowe układy SoC. Jeszcze w tym roku.

Płyta referencyjna z procesorem opartym na architekturze ARMv8 zostanie zaprezentowana w połowie października, w trakcie Electronics Fair w Hong Kongu. Allwinner nie zdradza na razie detali na temat nowych procesorów, ale wiemy już, że nie zabraknie wsparcia dla wideo w rozdzielczości 4K. Procesory ponadto powinny dostać dużego „kopa” wydajności. Na więcej detali musimy jednak jeszcze poczekać.

źródło: Allwinner

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij