Udostępnij
Tweetnij

MediaTek pracuje nad sześciordzeniowym SoC

Na tegorocznych targach MWC firma MediaTek zaprezentowała swój ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor MT6732. Jak się teraz okazuje, podobnie jak Samsung, potentat ma w planach również chipy sześciordzeniowe.

Mediatek hexacore

Na tegorocznych targach MWC firma MediaTek zaprezentowała swój ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor MT6732. Jak się teraz okazuje, podobnie jak Samsung, potentat ma w planach również chipy sześciordzeniowe.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja phabletu Acer Liquid S1

Zamierzasz kupić tablet z Windows 8 lub RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Mediatek zdecydowanie nie zamknął jeszcze swoich planów w kwestii prac nad procesorami. Dowodem na to może być nowy, tym razem 6-rdzeniowy układ MT6591, nad którym właśnie pracuje potentat.Plany MediaTek, które pojawiły się w witrynie GizChina, mówią dokładnie o trzech układach SoC: MT6595, MT6752 i MT6732. Ich jedną z najważniejszych cech ma być wbudowany modem LTE.

Na wykresie jednak nie sposób nie zauważyć jeszcze jednego, charakterystycznego układu. Mediatek MT6591 “Hexa” to 6-rdzeniowy procesor pracujący z taktowaniem do 1,5 Ghz. Jest on kompatybilny z sieciami TD-SCDMA (prawdopodobnie również WCDMA) oraz obsługuje wideo w jakości 1080p.

Mediatek planuje wprowadzenie chipu MT6591 jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku. Niepotwierdzone dane mówią o tym, że ma on trafić na pokład nowych urządzeń Xiaomi.

 Źródło: GizChina

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij