Udostępnij
Tweetnij

W 2015 roku Fujitsu wprowadzi tablety z technologią haptyczną

W trakcie targów MWC 2014 prezentowany jest prototyp tabletu z technologią haptyczną, a rynkowej premiery podobnych urządzeń możemy spodziewać się już w przyszłym roku.

tactile

W trakcie targów MWC 2014 prezentowany jest prototyp tabletu z technologią haptyczną, a rynkowej premiery podobnych urządzeń możemy spodziewać się już w przyszłym roku.

Przeczytaj koniecznie >> Nowości z targów MWC 2014

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Fijitsu zaprezentowało w Barcelonie prototypowy tablet, który wyposażono w technologię haptyczną. Polega to na tym, że przesuwając palcem na ekranie, w momencie natrafienia na obraz, który prezentuje szorstki materiał, czujemy opór i mamy wrażenie, gdybyśmy dotykali tej powierzchni naprawdę. Możliwe to jest w wyniku zmiany współczynnika tarcia.

afterthebreak

Japończycy pokazali to rozwiązanie na kilku przykładach i były to: zdjęcie aligatora, japońska harfa (w której mogliśmy poczuć struny) oraz blokada sejfu (pokrętło).

Technologia haptyczna opracowywana jest już od 2012 roku. Z informacji przekazanych przez przedstawicieli Fujitsu wynika jednak, że w tym roku jeszcze nie zobaczymy w sklepach produktów w nią wyposażonych. Pierwsze tablety z tą technologią powinni pojawić się w 2015 roku.

Źródło: Engadget

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij