Udostępnij
Tweetnij

CES 2014: tajemniczy rysunek w zbożu to NVIDIA Tegra K1 (informacja prasowa)

Informacja dnia podczas targów CES 2014: NVIDIA Tegra K1, 192-rdzeniowy super procesor, pojawia się jako agroglif na polach nieopodal Salinas w Kalifornii.

Nvidia Tegra K1

Informacja dnia podczas targów CES 2014: NVIDIA Tegra K1, 192-rdzeniowy super procesor, pojawia się jako agroglif na polach nieopodal Salinas w Kalifornii.

Przeczytaj koniecznie >> Porozmawiajmy o wyświetlaczach dotykowych 

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W zeszłym tygodniu, w niewyjaśnionych okolicznościch, na polach Salinas Valley w Kalifornii, pojawił się rysunek typu agroglif (kręgi zbożowe). Specjaliści wszelkiej maści próbowali bezskutecznie zinterpretować rysunek, eksperci od od języka Braille’a zdołali odszyfrować ukrytą informację  – liczbę 192.  Informacja błyskawicznie rozeszła się po świecie i stała się przyczynkiem do kolejnej dyskusji na temat znaków wysyłanych w stronę Ziemi przez istoty pozaziemskie.

Jaka prawda kryje się w rozwiązaniu tej zagadki?

Podczas swojej konferencji prasowej na targach CES 2014, firma NVIDIA ujawniła co przedstawia ten unikalny piktogram zbożowy – to schemat procesora graficznego Tegra K1.

Inżynierowie z firmy NVIDIA chcieli uczcić niezwykłe osiagnięcie techniczne jakim z pewnością jest Tegra K1 w równie niezwykły sposób – poprzez stworzenie skomplikowanego i nasyconego szczegółami wzoru piktogramu zbożowego. Poniższe zdjęcia pokazują podobieństwo projektów.

Liczba 192 ukryta w piktogramie odnosi się do ilości rdzeni procesora graficznego Tegra K1, opartego o architekturę Kepler- tę samą, która napędza najszybszy processor graficzny  na świecie, NVIDIA GeForce GTX 780 Ti.

Ostatecznie polny rysunek okazał się dziełem człowieka, ale czy sam procesor również? ;)

Więcej informacji na temat piktogramu zbożowego NVIDIA można przeczytać tutaj.

Informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij