Udostępnij
Tweetnij

Pierwszy procesor ARM dla tabletów od AMD już w 2014 roku?

Już w przyszłym roku możemy spodziewać się rzekomo pierwszych układów dla tabletów od AMD, które będą oparte na architekturze… ARM.

logo AMD

Już w przyszłym roku możemy spodziewać się rzekomo pierwszych układów dla tabletów od AMD, które będą oparte na architekturze… ARM.

Przeczytaj koniecznie >> ARM zapowiada rewolucję na rynku SoC dla tabletów. Co skrywają układy Cortex-A57?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wiemy już od dawna, że AMD zamierza w przyszłym roku rozpocząć produkcję procesorów dla serwerów, które będą bazować na architekturze Brytyjczyków z ARM. Tymczasem SweClockers informuje, że w 2014 roku firma zamierza wprowadzić do własnej oferty układy dla tabletów, które będą również oparte na ARM.

Rzekomo informacja została przekazana redaktorom serwisu przez jednego z wyższych rangą pracowników AMD. Nie wiemy dokładnie, czego możemy spodziewać się po nowym procesorze dla tabletów, ale prawdopodobnie firma stworzy 64-bitowy układ oparty na architekturze ARMv8, a więc z rdzeniami Cortex-A57 i/lub A53. Wiemy jednak, że zintegrowany układ graficzny zostanie opracowany w laboratoriach samej firmy, a więc możemy spodziewać się Radeonów.

Źródło: SweClockers

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij