Udostępnij
Tweetnij

Samsung chce opatentować zawias na połączenie ekranów

Koreański koncern stara się o patent na rynku amerykańskim, w którym opisano ciekawe rozwiązanie oparte na zawiasie łączącym dwa wyświetlacze.

Logo Samsung

Koreański koncern stara się o patent na rynku amerykańskim, w którym opisano ciekawe rozwiązanie oparte na zawiasie łączącym dwa wyświetlacze.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Patentbolt raportuje, że Samsung stara się w amerykańskim urządzenie patentowym oraz znaków towarowych o wyłączność na nowe rozwiązanie, które widzicie poniżej. Patent opisuje połączenie dwóch odrębnych wyświetlaczy za pomocą specjalnego zawiasu. Widzimy, że dwa ekrany mogą być złożone, jak i rozłożone. Całkiem możliwe, że w drugim przypadku obraz nie będzie klonowany, a pozwoli na poszerzenie obszaru roboczego.

Samsung - zawias dla dwóch ekranów

Warto dodać, że Samsung pracuje nad urządzeniem z dwoma ekranami już od kilku lat. Pierwsze ślady wskazujące na plany Koreańczyków sięgają 2009 roku. Do tej pory jednak nie doczekaliśmy się w ofercie firmy urządzenia, które wykorzystywałoby to rozwiązanie.

Źródło: Patentbolt

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij