Udostępnij
Tweetnij

AMD rozważa zwrócenie się w kierunku Androida lub Chrome OS

AMD myśli poważnie o wkroczeniu na rynek Androida i Chrome OS, jednak jak na razie nie pokazuje dowodów zainteresowania tymi platformami.

AMD_Logo

AMD myśli poważnie o wkroczeniu na rynek Androida i Chrome OS, jednak jak na razie nie pokazuje dowodów zainteresowania tymi platformami.

Przeczytaj koniecznie >> Najlepsze sposoby na oszczędzanie energii baterii w Androidzie

Planujesz zakup tabletu Surface Pro?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W informacjach przekazanych CNET i PC World AMD potwierdziło fakt zainteresowania wspomnianymi systemami operacyjnymi i powiązaną z nimi architekturą. Póki co jednak nie skupia się na nich. Pierwsze tablety z układami Temash zostały zaprezentowane na odbywających się w Taipei targach Computex, jednak pracują one pod kontrolą systemu Windows, a nie Android.

Tymczasem największy konkurent AMD, firma Intel, zaczyna poczynać sobie coraz śmielej na rynku urządzeń z systemem Google i wygląda na to, że urządzenia z jego i procesorami Z25xx Atom oraz układami NVIDIA będą królować na rynku ARM SoC przez kilka najbliższych lat.

AMD próbuje póki co swoich sił w produkcji układów APU, co jest niemałą niespodzianką, ponieważ nowe produkty oparte o architekturę Jaguar są prawdopodobnie najsilniejszą pozycją w ofercie AMD. Rzecznik AMD w rozmowie z CNET powiedział, że firma jest zainteresowana zaangażowaniem się w każdy projekt „który ma jakiś sens”. Na tę chwilę zatem cała sprawa kończy się jedynie na pobożnych życzeniach  AMD, ponieważ jak na razie to tylko słowa…

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij