Udostępnij
Tweetnij

Computex 2013: Qualcomm wprowadza czterordzeniowe układy Snapdragon 400 z LTE

Snapdragon 400 to niskonapięciowy procesor, zaprojektowany do wykorzystania w smartfonach i tabletach z średniej półki. Jego producent, firma Qualcomm, zapowiedziała jego nową wersję, tym razem oferującą obsługę sieci LTE.

Qualcomm Snapdragon

Snapdragon 400 to niskonapięciowy procesor, zaprojektowany do wykorzystania w smartfonach i tabletach z średniej półki.  Jego producent, firma Qualcomm, zapowiedziała jego nową wersję, tym razem oferującą obsługę sieci LTE.

Przeczytaj koniecznie >> AirPlay w praktyce. Strumieniujemy multimedia w domu

Jakie aplikacje dla tabletów preferujesz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Przypomnijmy, pierwsze modele chipów Snapdragon 400 obsługiwały tylko sieć 3G. Jako, że LTE jest najwidoczniej absolutnym „must have” w segmencie urządzeń mobilnych, Qualcomm zdecydował się na modyfikację układu.

MSM 8926 zawiera zatem wielozakresowy modem 3G/4G LTE. Jego konstrukcja natomiast pozostała bez zmian – cztery rdzenie Krait 1,2GHz (ARM Cortex A7) i układ graficzny Adreno 305.

Poza samym procesorem,  Qualcomm podał wymagania referencyjne dla 7- i 10-calowych tabletów z układem Snapdragnon 400. Winny one posiadać wyświetlacze o wielkości pomiędzy 7 a 10 cali i umożliwiać odtwarzanie wideo o jakości 1080p HD.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij