Udostępnij
Tweetnij

NVIDIA aktualizuje oprogramowania układu Tegra 4i

Jeden z najnowszych układów do urządzeń mobilnych, NVIDIA Tegra 4i, pojawił się na rynku w lutym bieżącego roku. Wówczas producent za jeden z głównych walorów chipu uznał wbudowany modem LTE.

Jeden z najnowszych układów do urządzeń mobilnych, NVIDIA Tegra 4i, pojawił się na rynku w lutym bieżącego roku. Wówczas producent za jeden z głównych walorów chipu uznał wbudowany modem LTE.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet do gier za mniej niż tysiąc złotych. Na co zwrócić uwagę?

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Modem w „oryginalnej” wersji chipu NVIDIA umożliwiał osiągnięcie przesyłów danych na poziomie 100Mb/s. To o czym producent do końca nie informował to fakt, że modem ten to urządzenie o symbolu i500. Jest on „owocem” przejęcie przez potentata firmy Icera i stanowi znakomitą podstawę do podbijania maksymalnych prędkości modemu.

Dzięki aktualizacji oprogramowania układowego, do modemu dodano funkcjonalność o nazwie LTE-Advanced. Dzięki niej może on pracować z maksymalnymi przesyłami na poziomie 150Mb/s.

Co to daje nam, użytkownikom? Póki co nic. Standard LTE-Advanced w praktyce nie istnieje, a poza tym nie ma na rynku jeszcze urządzenia z tymże chipem. Może kiedyś…

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij