Udostępnij
Tweetnij

Firmy Qualcomm i MediaTek nie są gotowe na ośmiordzeniowe procesory mobilne

Serwis Digitimes informuje, że ośmiordzeniowych procesorów dla urządzeń mobilnych do takich firm, jak Qualcomm czy też MediaTek nie powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie. Dlaczego?

Serwis Digitimes informuje, że ośmiordzeniowych procesorów dla urządzeń mobilnych do takich firm, jak Qualcomm czy też MediaTek nie powinniśmy spodziewać się w najbliższym czasie. Dlaczego?

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Własne procesory mobilne korzystacjące z technologii big.LITTLE i wyposażone w osiem rdzeni (po dwa czterordzeniowe bloki) zapowiedział już między innymi Samsung. Inni producenci  z kolei stawiają na dotychczasowe rozwiązania w postaci czterech rdzeni (jak Nvidia w Tegrze 4). Teraz z kolei dowiadujemy się, że własne plany związane z ośmiordzeniowymi procesorami zawiesiły takie firmy, jak Qualcomm oraz MediaTek. Serwis Digitimes, który powołuje się na sprawdzone źródła dodaje, że w przypadku drugiej z firm zawieszenie planów związane jest z badaniami rynku. Wynika z tego, że konsumenci wcale nie są aż tak bardzo zainteresowani ośmiordzeniowymi procesorami.

Technologia big.LITTLE choć niesie ze sobą korzyści, tak bywa również problematyczna. Rzekomo Samsung ma problemy z własnymi procesorami Exynos 5 Octa, które po prostu się przegrzewają.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij