iOS 11 do pobrania. Apple udostępnia aktualizację dla wszystkich

Dritone, 2017-09-19 19:05
6

iOS 11 to duża aktualizacja dla iPhone’ów i iPadów, którą Apple udostępniło dosłownie przed chwilą dla wszystkich użytkowników. Nastąpiło to po kilkunastu tygodniach beta testów, które prowadzono od początku czerwca tego roku. Uaktualnienie wnosi naprawdę wiele nowości i udoskonaleń dla istniejących funkcji.

Apple iOS 11 beta

iOS 11 zaprezentowano w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. Niedługo po niej system w postaci pierwszej bety udostępniono deweloperom, a potem publiczne, w ramach Apple Beta Software Program. Teraz, zgodnie z zapowiedziami z zeszłego tygodnia, nadszedł czas na premierę dla wszystkich użytkowników.

iOS 11 można już pobierać na zgodne urządzenia. Niestety, w tym roku Apple pozbyło się wsparcia dla iPhone’ów 5 i 5c oraz iPada 4. Wykaz sprzętów, na które dostępne jest uaktualnienie, widzicie poniżej.

 • Phone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 i iPhone 7 Plus
 • iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro (dowolny), iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad 5. generacji
 • iPod touch 6. generacji

Co nowego w nowej w iOS 11?

iOS 11 to naprawdę duża aktualizacja oprogramowania, która wnosi wręcz lawinę nowości. Apple przebudowało centrum sterowania, które nie jest już podzielone na karty oraz wprowadzono zupełnie nowy sklep App Store. Poza tym udoskonalono Siri, aplikacje Zdjęcia, Aparat czy Notatki. Jest też nowa aplikacja o nazwie Pliki. Na uwagę zasługuje także wiele nowości, które zaprojektowano wyłącznie z myślą o iPadach. W tym artykule nie będziemy wam już wszystkiego szczegółowo omawiać, ale jeśli interesuje was każdy najmniejszy szczegół, to tutaj znajdziecie oficjalny wykaz zmian z iOS 11.

Funkcje AR nie dla wszystkich

iOS 11 wprowadza także wsparcie dla funkcji z zakresu AR (rozszerzonej rzeczywistości). Niestety, nie skorzystają z niej wszyscy użytkownicy iPhone’ów i iPadów, którzy dostaną uaktualnienie do nowego systemu. Tylko osoby mające iSprzęty z procesorami Apple A9 lub nowszymi. Ich wykaz znajdziecie niżej.

 • iPhone SE, 6s , 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus i X
 • iPad 9,7″ z 2017 roku i dowolne iPady Pro

Zanim rozpocznie proces aktualizacji

iOS 11 pobierzesz udając się do sekcji Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia. Tutaj po chwili system powinien zgłosić dostępność nowej aktualizacji. Pobierzecie ją jednak tylko przy połączeniu z Wi-Fi. Poza tym proces instalacji wymaga naładowania akumulatora w co najmniej 50% (lub urządzenia podłączonego do ładowarki). Pamiętajcie także, aby wcześniej wykonać kopię zapasową. Nigdy nie wiadomo, co może pójść nie tak.

Apple iOS 11

Pobierać czy dać sobie spokój?

iOS 11 jest aktualizacją, którą na pewno warto zainstalować. Pewnie jednak dobrze zrobicie, jeśli przeczekacie godzinę czy dwie. Dlaczego? Bo w zeszłym roku, wraz z wydaniem iOS 10, Apple zaliczyło wpadkę i system w pierwszej godzinie od udostępnienia uceglał iUrządzenia, które to trzeba było ręcznie przywracać. Takich problemów lepiej się ustrzec i dlatego warto chwilę odczekać oraz mieć pewność, że uaktualnienie nie jest psotliwe. A, na koniec jeszcze jedna, pewnie dosyć ważna rzecz. Odpowiedź na pytanie: gdzie są nowe emoji? Wyjaśnienie tutaj.

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy
The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.
Tablety · · · · · · · ·
 • Piotr Matejko

  ma juz ktos ios 11 oficjalna wersje?

  • Mariusz

   Ja mam, a co?

  • Arkadiusz Grzanka

   Mam, wyjebało mi wszystkie kontakty które miałem i nie da się ich odzyskać bo nawet ich w chmurze nie wyświetla, więc jestem w dupie.

 • Vito

  Mam na IPhone 7 i chyba jest nieco większe zużycie baterii. Poza tym jak na razie nie zauważyłem żadnych problemów.

 • Colins

  zrobił ktos ios 11 na iPhone 6 ?

  • iPhone 6

   Zrobiłem, działa ok ale zauważyłem lekki spadek wydajności.