Udostępnij
Tweetnij

iOS 11 Apple udostępni za dwa dni, a co warto wiedzieć już teraz?

Apple już w najbliższy wtorek udostępni aktualizację do systemu iOS 11, jak i watchOS 4 oraz tvOS 11. Nowe uaktualnienie dla iPhone’ów i iPadów wniesie naprawdę wiele nowości oraz usprawnień. Niestety, nie wszyscy użytkownicy będą mogli z nich skorzystać. Co warto wiedzieć o nadchodzącej aktualizacji oprogramowania już teraz.

Apple już w najbliższy wtorek udostępni aktualizację do systemu iOS 11, jak i watchOS 4 oraz tvOS 11. Nowe uaktualnienie dla iPhone’ów i iPadów wniesie naprawdę wiele nowości oraz usprawnień. Niestety, nie wszyscy użytkownicy będą mogli z nich skorzystać. Co warto wiedzieć o nadchodzącej aktualizacji oprogramowania już teraz?

Apple iOS 11 beta

iOS 11 zapowiedziano na początku czerwca, a potem rozpoczęły się beta testy systemu, do których mógł dołączyć każdy. Aktualizacja jest już gotowa (powiedzmy, bo oprogramowanie jest jeszcze dosyć psotliwe) i zostanie udostępniona w ten wtorek. Zanim jednak sięgnięcie po system, to warto dowiedzieć się paru rzeczy.

Kto dostanie aktualizację?

iOS 11 będzie dostępne tylko dla właścicieli nowszych iUrządzeń. Ich wykaz znajdziecie poniżej.

  • Phone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 i iPhone 7 Plus
  • iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro (dowolny), iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad 5. generacji
  • iPod touch 6. generacji

Jak nietrudno zauważyć, na liście nie ma iPhone’ów 5 i 5c oraz tabletu iPad 4. Apple porzuca wsparcie dla tych modeli. Trzeba się z tym pogodzić.

Co nowego w iOS 11

iOS 11 wnosi naprawdę mnóstwo nowości i udoskonaleń. Po instalacji nowego systemu przywita was m.in. nowe centrum sterowania i sklep App Store, które mocno przebudowano. Następnie mamy udoskonalenia dla Siri, aplikacji Aparat, Notatki czy Zdjęcia. Pojawi się także mnóstwo nowości dla użytkowników iPadów. Jest tego naprawdę dużo i jeśli chcecie poznać szczegóły, to tutaj znajdziecie oficjalny wykaz zmian dla iOS 11.

Czy warto instalować nowe uaktualnienie od razu?

To jest dobre pytanie i odpowiedź na nie brzmi: nie. iOS 11 zostanie udostępniony we wtorek, w okolicy godziny 19:00 naszego czasu, ale nie powinniście od razu sięgać po nowy system. W rzeczywistości lepiej odczekać chociaż te kilkadziesiąt minut i upewnić się, że wszystko działa jak należy. W zeszłym roku, przy okazji premiery iOS 10, Apple zaliczyło wpadkę i początkowo uaktualnienie uceglało urządzenia, co wiązało się z przywracaniem oprogramowania iPhone’ów i iPadów z użyciem iTunes na komputerze. Dlatego lepiej trochę poczekać.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

iOS 11 będzie wymagało do instalacji połączenia z siecią Wi-Fi oraz baterii naładowanej do co najmniej 50% (lub też urządzenia podłączonego do ładowarki). W innym przypadku pobranie i zainstalowanie systemu nie będzie możliwe. Pamiętajcie także o wykonaniu kopii zapasowej z pamięci urządzenia. To tak na wszelki wypadek. Aktualizacja, w zależności od modelu urządzenia, będzie ważyć około 2 GB. Znajdziecie ją po udaniu się do Ustawienia, Ogólne i Uaktualnienia.

Na poniższym filmie obejrzysz nową aplikację Apple’a – Pliki:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij