Udostępnij
Tweetnij

Najlepsze nowe aplikacje miesiąca dla systemu Android [sierpień 2017]

„To już jest koniec, nie ma już nic” śpiewały Elektryczne Gitary, co idealnie można przełożyć na dogorywający okres wakacyjny bieżącego roku. Najmłodsi za chwilę trafią do szkoły, dla starsi zaś z sentymentem zaczną wspominać lata swojej edukacji. Czas rzucić oka na najlepsze aplikacje dla systemu Android w tym miesiącu — zaczynajmy.

„To już jest koniec, nie ma już nic” śpiewały Elektryczne Gitary, co idealnie można przełożyć na dogorywający okres wakacyjny bieżącego roku. Najmłodsi za chwilę trafią do szkoły, dla starsi zaś z sentymentem zaczną wspominać lata swojej edukacji. Czas rzucić oka na najlepsze aplikacje dla systemu Android w tym miesiącu — zaczynajmy.

Sklep Play Google Android

ArchWalls

arch walls

ArchWalls na początek. Tradycyjnie, najlepsze aplikacje miesiąca dla systemu Android rozpoczynamy od kwestii personalizacji. Tym razem padło na galerię udostępniającą prace Žana Černe — młodego artysty, który od wielu lat pała się tworzeniem teł dedykowanych dla oprogramowania Android w jego różnych formach. Program ten – podobnie jak inne aplikacje tego typu, pozwala nam na skorzystanie z 45 początkowych obrazów. W każdy weekend dodawane są nowe prace, dzięki czemu fani modyfikacji powinni zostać usatysfakcjonowani.

Sarahah

Sarahah

Sarahah reprezentuje aplikacje, których sława w Polsce jest niczym innym, niż gigantycznym impulsem, który szybko przygasa – w tym przypadku przypadał on na kilka minionych tygodni. Jego ironiczne żniwo przeszło po Twitterze, zostawiając za sobą zdołowanych, wściekłych na cały świat nastolatków. Aplikacja ta służy bowiem do pozwalania anonimowym użytkownikom krytykowania naszej osoby. To — jak dobrze wiemy, wpływa zachęcająco na wszelkiej maści hejterów, zmuszając nas do czytania krytyki na swój temat od bliżej nieznanych osób. Tylko dla silnych psychicznie!

Gratus

Gratus

Gratus jest bardzo specyficzną aplikacją. Program — inspirując się Facebookiem oraz jego przypomnieniami o minionych wydarzeniach – ma za zadanie przypominać nam o pozytywnych chwilach, którymi to się z nim podzieliliśmy. Jego zadaniem jest poprawianie humoru użytkownikowi, który to stłamszony problemami może mieć tendencję do popadania w melancholijny nastrój. Oprócz budowania własnej bazy, możemy podglądać profile innych użytkowników, co może w sposób kojący wpłynąć na nasze samopoczucie. Aplikacje tego typu są zwykle polecane przez psychologów na całym świecie, jako dobra forma walki z depresją – spróbujcie sami!

Read – Simple RSS Reader

Read – Simple RSS Reader

Read – czytnik kanałów RSS jest ciekawą alternatywą dla niezwykle popularnego Feedly. Ten zyskał popularność dzięki wygaszeniu przez Google ich autorskiego projektu, którego bazę danych przejął wymieniony przeze mnie w poprzednim zdaniu tytuł. Największymi zaletami Read są: szybkość, wygodny interfejs inspirowany Material Design oraz jego dostępność – produkt ten oferowany jest za darmo. Jeśli zatem męczą was aplikacje freemium takie jak Feedly — wypróbujcie go koniecznie. W końcu to nic nie kosztuje!

Hurry – Countdown

Hurry – Countdown

Nie możecie doczekać się wakacyjnego wyjazdu, swoich urodzin lub jakiegoś dnia wartego szczególnej uwagi? Hurry jest produktem idealnie skrojonym do waszych potrzeb, ponieważ jest to niesamowicie rozbudowany minutnik. Jego największym atutem są bardzo estetyczne widżety oraz duże możliwości personalizacji dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje Android. Jednym słowem – rewelacja!

Adapticons

Adapticons

Adapticons jest niezbędnikiem dla fanów hardcorowego personalizowania ekranów smartfonów oraz tabletów. Pozwala on nam na tworzenie własnych ikon na podstawie dostępnych w sklepie Google Play paczek, pozwalając przy tym na załatanie dziur po mniej popularnych tytułach. Dużym atutem aplikacji jest możliwość jednoczesnego obrabiania wielu ikon jednocześnie. Aplikacje tego typu są gigantycznym ułatwieniem dla fanów grzebania w swoim smartfonie z systemem Android, o którym jeszcze 6 lat temu mogliśmy jedynie pomarzyć.

AutoHash

AutoHash

Hashtagi – spopularyzowane przez Twittera, następnie zaimplementowane w Instagramie hashtagi są niesamowicie przydatnym sposobem na kierunkowanie użytkowników portalu na publikowane przez nas treści. Dobranie odpowiednich słów kluczowych nie jest jednak niestety najłatwiejszym zadaniem, dlatego też AutoHash zdaje się idealną opcją dla początkujących fotografów mobilnych. Program wykorzystuje sztuczną inteligencję do interpretacji naszych fotografii, następnie podając nam zestaw tagów, który możemy wykorzystać na naszym poście.

Horizon Camera

Horizon Camera

Możliwość kręcenia filmów telefonami istnieje od lat, ale to właśnie dzięki aplikacjom takim jak Horizon Camera stajemy się świadkami tego, jak bardzo rozwój technologii wpływa na nawet najprostsze czynności. Horizon Camera jest programem, który w bardzo wygodny i efektowny sposób pozwala na zmienianie perspektywy nagrywanego filmu wideo, gdy przekręcamy tablet lub smartfona z pozycji horyzontalnej na portretową. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla różnej maści blogerów, którzy to często za pomocą swoich urządzeń nagrywają otaczający ich świat. Tym samym, jest to również dowód tego, że Android może być domem rewelacyjnych rozwiązań.

Whistle to Find

Whistle to Find

Ile razy zdarzyło się wam zgubić telefon, zarówno w pracy, jak i w domu? Mnie niejednokrotnie, dlatego cieszę się, ze zdolni programiści widzą w tym problem, starając się odnaleźć sposób na ułatwienie nam życia. Whistle to Find jest aplikacją działającą w tle, która po wykryciu gwizdnięcia uruchamia w naszym telefonie alarm dźwiękowy — niezależnie od tego, czy telefon jest wyciszony, czy też nie. Naturalnie — wadą programu jest to, iż stale nasłuchuje swojego użytkownika, ale dużym atutem jest tu fakt tego, że program działa niezwykle precyzyjnie, reagując tylko i wyłącznie na gwizd.

Pzizz

Pzizz

Lubicie zasypiać przy telewizorze? Jeśli tak, Pzizz jest pozycją idealną dla was! Program ten ma na celu dostarczyć użytkownikowi ciepły głos lektora przed snem, który swoją kojącą naturą ma na celu usypiać jego odbiorców tak, jak często dzieje się to za sprawą nocnych seansów telewizyjnych. Aplikacje ułatwiające sen – takie jak Pzizz wykrywają, gdy zapadamy w głęboki sen, dzięki czemu łagodzą odbierane przez nas dźwięki, nie pozwalając nam wyrwać się gwałtownie ze snu, tylko wyczekali idealny ku temu moment.

Rafał Kurczyński

Dwudziestotrzyletni kreatywny i artystycznie uzdolniony maniak Twittera, który bardziej od technologii kocha jedynie rocka i pisanie. Felietonista z wyboru. Poeta po godzinach.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij