Udostępnij
Tweetnij

AMTS – Panasonic stworzył rozwiązanie testowe dla branży motoryzacyjnej

AMTS od firmy Panasonic został stworzony w celu przeprowadzania testów produkcyjnych i zwiększenia prędkości uruchamiania systemu w samochodzie.

AMTS od firmy Panasonic został stworzony w celu przeprowadzania testów produkcyjnych i zwiększenia prędkości uruchamiania systemu w samochodzie.

Panasonic Global Design Solutions we współpracy z producentami z branży motoryzacyjnej opracowali mobilne rozwiązanie testowe in-line AMTS, czyli Automotive Mobile Testing Solution. Celem przedsięwzięcia było stworzenie urządzenia do przeprowadzania testów produkcyjnych. AMTS przyspiesza również uruchamianie systemu w pojeździe.

amts

Rozwiązanie współpracuje z 7-calowym tabletem firmy Panasonic – Toughpad FZ-M1. Został on zaopatrzony w czytnik kart zbliżeniowych NFC, diody na podczerwień, czytnik kodów kreskowych 2D, a także ekran dotykowy multi-touch. Jeśli chodzi o samo AMTS, zostało ono wyposażone w podwójne złącze USB oraz port zasilający wykorzystujący złącze ODB, czyli można go używać z samochodami z kierownicą po lewej lub prawej stronie.

amts

Specyfikacja urządzenia obejmuje procesor Intel Core m5-6Y57 vPro o taktowaniu od 1,1 GHz do 2,8 GHz z technologią Intel Turbo Boost i 4MB pamięci, a także moduł Intel HD Graphics, dysk Solid State Drive 128 GB (pojemność można zwiększyć do 256 GB), moduły Bluetooth v4.1 + EDR Class 1, Intel Dual Band Wireless-AC 8260 WLAN oraz Gobi 5000 (dzięki czemu możemy liczyć na łączność z siecią 3G i 4G). Całość działa pod kontrolą systemu Windows 10 Pro. Urządzenie AMTS będzie dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od października 2016 roku. Ceny, niestety, nie znamy.

Źródło: Panasonic

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij