Udostępnij
Tweetnij

Tablety wciągają na dobre. Jak bardzo? (wideo)

Producent sosów Dolmio zrobili ciekawą reklamę, w której pokazuje, jak tablety wciągają uwagę dzieci. Zrobi się naprawdę zabawnie.

Producent sosów Dolmio zrobili ciekawą reklamę, w której pokazuje, jak tablety wciągają uwagę dzieci. Zrobi się naprawdę zabawnie.

Smartfony i tablety stały się naszym uzależnieniem. Problem w tym, że potrafią pochłonąć naszą uwagę bez reszty. Nie zauważamy wtedy, co dzieje się wokół nas. Oczywiście, generuje to mnóstwo wypadków, jak ten w niemieckim Monachium, gdzie nastolatka weszła wprost pod koła pędzącego tramwaju. Zginęła na miejscu. Ale dochodzi też do zabawnych sytuacji, takich jak przedstawiona na poniższej reklamie:

W filmie widać, jak kilkoro dzieci siedzi wpatrzonych w ekrany swoich tabletów. Są tak przejęci tym, co robią, że nie zauważają, iż ich otoczenie stopniowo się zmienia. Początkowo podmieniane są obrazy, później jednak zaczynają znikać członkowie rodziny, by zostać zastąpionymi innymi ludźmi. Mają inny kolor włosów, są też czasem więksi czy mniejsi. Dzieci nadal nie odrywają oczu od ekranu. „Rodzina” siada przy stole, ale bohaterowie filmu nadal ich nie spostrzegają. Dopiero odłączenie Wi-Fi powoduje, że chłopcy zauważają otoczenie. Dochodzi do zabawnych sytuacji.

Film został nakręcony w ramach reklamy sosów Dolmio, ale pokazuje, jak bardzo dzieciaki potrafią być rozkojarzone podczas korzystania z tabletów i smartfonów. Hasłem w reklamie jest: Trzeba się czasem odłączyć, by się połączyć.

Źródło: YouTube

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij