Udostępnij
Tweetnij

Plany Intela na przyszły rok – zaktualizowane procesory Atom X i nowe modele

Wszystko wskazuje na to, że Intel pozostanie w przyszłym roku głównym dostawcą komponentów do tabletów. Doniesienia z Tajwanu pokazują prawdopodobne plany firmy związane z wprowadzaniem zmian w jej procesorach.

atom_a_rgb_3000
Wszystko wskazuje na to, że Intel pozostanie w przyszłym roku kluczowym dostawcą komponentów do tabletów. Doniesienia z Tajwanu pokazują prawdopodobne plany firmy związane z wprowadzaniem zmian w jej procesorach.

Pole do działania Intel będzie miał tym większe, że rośnie popyt na hybrydy i urządzenia typu dwa w jednym. Szacuje się, że na świecie w przyszłym roku sprzedanych zostanie 160 do 170 milionów tego typu sprzętów. Dodatkowo ASUS, który w dużej mierze bazuje właśnie na układach Intela, zapowiada plan rozprowadzenia w przyszłym roku 30 milionów tabletów.

Z wieści dobiegających z Tajwanu wynika natomiast, że Intel planuje wypuścić zaktualizowane wersje procesorów Atom X3, X5 i X7, a dodatkowo wprowadzi modele Core m5 i Core m7. Najwcześniej, do pierwszego kwartału przyszłego roku, na rynku powinien pojawić się budżetowy Atom X3. Nie wiadomo niestety, na jakiej architekturze będzie on oparty. W raporcie zawarto natomiast informację, że powstanie w 28-nm procesie.

Urządzenia z głównego nurtu i o najmocniejszej specyfikacji bazować będą na układach Atom X5 i X7. Te powstaną już w 14-nm procesie. Ich premiery należy się natomiast spodziewać w drugim kwartale przyszłego roku. Wreszcie SoC Core m5 i m7 określane są jako „modele deluxe”, a dostępne powinny być dopiero w czwartym kwartale. One również powstaną w 14-nm procesie.

Źródło: Androidheadlines

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij