Udostępnij
Tweetnij

20-calowy Panasonic Toughpad FZ-Y1 w nowej, mocniejszej wersji

Z nową kartą graficzną, zwiększoną mocą obliczeniową i systemem Windows 10 20-calowy tablet Panasonica Toughpad FZ-Y1 w odświeżonej wersji rusza na podbój rynku. Nie zmienia się za to przeznaczenie urządzenia – jest ono zaprojektowane głównie z myślą o inżynierach i grafikach.

FZ-Y1 Performance zdjecie 4
Z nową kartą graficzną, zwiększoną mocą obliczeniową i systemem Windows 10 20-calowy tablet Panasonica Toughpad FZ-Y1 w odświeżonej wersji rusza na podbój rynku. Nie zmienia się za to przeznaczenie urządzenia – jest ono zaprojektowane głównie z myślą o inżynierach i grafikach.

Wprowadzony do Polski pod koniec lipca tablet został wzmocniony, toteż Panasonic zdecydował, że tym razem ukaże się on pod nazwą Toughpad FZ-Y1 Performance. Główne zmiany wewnątrz urządzenia obejmują większą moc obliczeniową i obecność osobnej karty graficznej. Przyjrzyjmy się pełnej specyfikacji:

  • 20-calowy wyświetlacz Multi-Touch IPSα z rozdzielczością 4K (3840 x 2560 pikseli), dającą zagęszczenie 230 ppi
  • procesor 5. generacji Intel Core i7-5600U vPro, taktowany zegarem 2,6 GHz i 3,2 GHz w trybie Turbo Boost (w poprzedniej wersji, odpowiednio, 2,3 i 2,9 GHz)
  • karta graficzna AMD FirePro M5100
  • 16 GB RAM
  • 256 lub 512 GB miejsca na dane
  • porty USB 3.0, Gigabit LAN, HDMI 2.0, Mini DisplayPort i złącze dokujące

Zmiany zaszły także w oprogramowaniu. Toughpada FZ-Y1 Performance Panasonic wyposażył w Windowsa 10, choć w sprzedaży znajdą się też edycje ze starszą wersją systemu operacyjnego, Windows 7 Professional. Urządzenie zyskało też certyfikat firmy Dassault Systèmes na wykorzystanie wiodącej na rynku aplikacji 3D CAD – SolidWorks. W pakiecie znajdzie się ponadto opcjonalny rysik Electronic Touch Pen, który, jak zapewnia producent, pozwala swobodnie rysować i sporządzać odręczne notatki na wyświetlanych materiałach.

FZ-Y1 Performance zdjecie 1

– Najnowsza propozycja Panasonic to kolejny dowód na zaangażowanie firmy w dostarczanie najlepszych rozwiązań dla profesjonalistów w obszarze projektowania 3D – mówi Vincent Merlino, menedżer ds. zastosowania nowoczesnych technologii w przemyśle w Dassault Systèmes – Połączenie naszego oprogramowania 3D i tabletu Panasonic Toughpad FZ-Y1 pozwoliło stworzyć doskonałe narzędzie pracy dla inżynierów czy grafików – przekonuje Merlino.

Tablet zamknięty został w obudowie z włókna szklanego, dzięki czemu urządzenie jest wzmocnione i jednocześnie lekkie. Według zapewnień firmy Panasonic, Toughpad FZ-Y1 Performance wytrzyma upadek nawet z 76 cm. Bezpieczeństwo danych przechowywanych na tablecie zapewnia z kolei blokada typu Kensington.

Wszystko to brzmi bardzo okazale, ale ma swoją cenę. Wersja Performance jest znacząco droższa od standardowego modelu Toughpada FZ-Y1, wycenionego na 14,5 tys. zł – w jej wypadku trzeba się bowiem przygotować na wydatek rzędu 20,5 tys. zł. Do premiery urządzenia w Polsce dojdzie pod koniec bieżącego roku.

Źródło: informacja prasowa

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij