Udostępnij
Tweetnij

Tablety z Windows RT dostaną nowe menu Start z Windows 10, ale…?

Wiemy już, że tablety z systemem Windows RT nie dostaną aktualizacji do pełnego Windowsa 10. W zamian Microsoft przygotowuje mniejsze uaktualnienie. Okazuje się jednak, że Windows RT update 3 ma zawierać nowe menu Start.

Windows 10 Surface

Wiemy już, że tablety z systemem Windows RT nie dostaną aktualizacji do pełnego Windowsa 10. W zamian Microsoft przygotowuje mniejsze uaktualnienie. Okazuje się jednak, że Windows RT update 3 ma zawierać nowe menu Start… tak jakby.

Serwis Winbeta raportuje, że gigant z Redmond zamierza dodać, wraz z Windows RT update 3, menu Start z systemu Windows 10. Nie będzie to jednak identyczny element, który znamy obecnie z poglądowych wersji „dziesiątki”. Winbeta dodaje, że menu Start dla Windows RT ma przypominać to, które znamy z pierwszych kompilacji Windows 10 Technical Preview z zeszłego roku.

Dlaczego Microsoft nie może po prostu dodać menu Start z Windows 10 RTM? Ponieważ bazuje ono na XAML i korzysta z kilka specyficznych interfejsów API z Windows 10, których nie ma w Windows RT. Pierwsze wersje menu Start z Windows 10 oparte były na starszych rozwiązaniach i dlatego ich przeniesienie na okienka dla architektury ARM nie powinno stanowić większego problemu.

Premiera Windows RT update 3 odbędzie się we wrześniu, ale dokładna data wydania nie jest znana.

źródło: winbeta

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij