Udostępnij
Tweetnij

Microsoft Surface Pro 4 dopiero w 2016 roku?

Od premiery Surface Pro 3 upłynął już ponad rok i obecnie wypatrujemy kolejnej generacji tabletu – Surface’a Pro 4. Co ciekawe, takie urządzenie może pojawić się dopiero w 2016 roku.

Surface-Pro-3-with-Pen

Od premiery Surface’a Pro 3 upłynął już ponad rok i obecnie wypatrujemy kolejnej generacji tabletu – Surface’a Pro 4. Co ciekawe, takie urządzenie może pojawić się dopiero w 2016 roku.

Microsoft zaprezentował Surface Pro 3 w maju 2014 roku i kilka tygodni później wprowadził go do sprzedaży. Od tego momentu upłynął już ponad rok i obecnie wypatrujemy premiery Surface’a Pro kolejnej generacji. Cóż… możliwe, że trochę sobie poczekamy.

Jeśli wierzyć plotkom, to Microsoft zamówił u Samsunga pokaźną ilość dysków SSD z technologią NVME. Takie pamięci flash są w stanie przesyłać dane z prędkością do 2 GB/s! To ponad 3 razy szybciej niż to, co oferują dyski SSD z Surface’a Pro 3 (do około 600 MB/s). Sugeruje się, że zamówienie to złożono właśnie z myślą o nowych Surface’ach. Niestety, ma ono być zrealizowane dopiero w drugiej połowie roku. To oznacza, że premiera tabletów najwcześniej odbędzie się jesienią, a w najgorszym przypadku dopiero w 2016 roku. Warto dodać, że tak szybkie kości flash na dane na szynie PCIe stosuje także Apple w 15″ MacBookach Pro, które również  oferują odczyt z prędkością 2 GB/s.

Pamiętajmy także, że Microsoft niedawno wprowadził do oferty jeszcze jeden pośredni model Surface Pro 3 – wariant z procesorem Intel Core i7, 8 GB RAM i dyskiem SSD o pojemności 128 GB.

źródło: engadget

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij