Udostępnij
Tweetnij

Microsoft ma w planach nowy tablet Surface z układem ARM?

Microsoft poszukuje do działu Surface inżyniera, który ma doświadczenie z architekturą ARM. Czyżby firma planowała nowy tablet z procesorem ARM?

Tablet Microsoft Surface 2

Microsoft poszukuje do działu Surface inżyniera, który ma doświadczenie z architekturą ARM. Czyżby firma planowała nowy tablet z procesorem ARM?

Microsoft na początku tego roku pożegnał się we własnych tabletach z architekturą ARM. W pierwszym kwartale wstrzymano produkcję Surface’a 2 – ostatniego tabletu z systemem Windows RT i procesorem ARM. Niedługo po tym do oferty dodano Surface’a 3 z procesorem Intel Atom Cherry Trail.

Czy Microsoft rzeczywiście raz na zawsze rozstał się z architekturą ARM we własnych tabletach? Cóż, niekoniecznie. Firma obecnie poszukuje starszego inżyniera do spraw oprogramowania, który ma co najmniej dwuletnie doświadczenie z architekturą ARM. Zatrudniony będzie pracował w dziale… Surface!

Trudno powiedzieć, czy Microsoft jednak zdecyduje się na wprowadzenie do oferty nowego tabletu Surface z procesorem ARM. Jak dobrze wiemy, urządzenia z Windows RT nie sprzedawały się zbyt dobrze i w zasadzie przysporzyły Microsoftowi tylko wielomilionowe straty. Gigant z Redmond zaczął zarabiać na tabletach dopiero po wprowadzeniu do oferty Surface’a Pro 3 i jest mało prawdopodobne, że zechce powtórzyć błąd sprzed kilku lat.

źródło: Winfuture

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij