Udostępnij
Tweetnij

Noteslate SHIRO z ekranem E Ink i rysikiem (wideo)

Noteslate SHIRO jest ciekawym połączeniem czytnika e-booków z ekranem E Ink i prostego tabletu, na którym możemy wykonywać odręczne notatki. Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży.

Noteslate SHIRO
Noteslate SHIRO

Noteslate SHIRO jest ciekawym połączeniem czytnika e-booków z ekranem E Ink i prostego tabletu, na którym możemy wykonywać odręczne notatki. Urządzenie jest już dostępne w przedsprzedaży.

Firma Noteslate już kilka lat temu próbowała wprowadzić do oferty tablet z możliwością wykonywania odręcznych notatek. Urządzenie miało kosztować 99 dolarów. Wtedy się nie udało, ale Noteslate powraca z nowym urządzeniem i jest nim SHIRO. Specyfikacja techniczna „tabletu” obejmuje następujące elementy:

  • 6,8-calowy ekran E Ink Pearl o rozdzielczości 1080 x 1440 pikseli, który wyświetla 16 odcieni szarości;
  • procesor Freescale SoloLite taktowany zegarem 1,0 GHz;
  • 8 GB pamięci na dane + czytnik kart pamięci microSD;
  • Wi-Fi b/g/n;
  • moduł Bluetooth.

SHIRO ma wymiary 126mm x 175mm x 10mm, waży 240 gramów i pracuje pod kontrolą systemu Noteslate OS. W zestawie znajdziemy rysik, który umożliwia nam wykonywanie notatek. Ekran można obsługiwać również za pomocą palca. Noteslate uruchomiło przedsprzedaż SHIRO (w cenie od 199 dolarów), a realizacja zamówień rozpocznie się we wrześniu. Złożenie zamówienia już teraz nie jest równoznaczne z obciążeniem karty kredytowej. To nastąpi dopiero przed zrealizowaniem zamówienia.

Noteslate oferuje również możliwość nabycia kolekcjonerskiej wersji SHIRO, gdzie każdy z 999 egzemplarzy będzie miał grawerunek z tyłu obudowy i przypisany numer. Urządzenie w akcji możecie obejrzeć na poniższym filmie.

źródło: liliputing

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij