Udostępnij
Tweetnij

Microsoft sprzedał w czwartym kwartale 2014 roku 2 mln Surface’ów

W zasadzie już o tym wspominaliśmy, ale jest to o tyle istotne, że warto odnotować to w osobnej informacji. W zeszłym kwartale padł rekord sprzedaży Surface’ów.

Microsoft Surface Pro 3

W zasadzie już o tym wspominaliśmy, ale jest to o tyle istotne, że warto odnotować to w osobnej informacji. W zeszłym kwartale padł rekord sprzedaży Surface’ów!

Microsoft zaliczył bardzo dobry kwartał. Surface po raz kolejny wygenerował firmie zysk, a przychód ze sprzedaży tabletów i akcesoriów przekroczył miliard dolarów, o czym szerzej przeczytacie tutaj. Gigant z Redmond nie zdradził jednak informacji na temat liczby sztuk sprzedanych Surface’ów. Tymczasem firma Canalys stwierdza, że w zeszłym kwartale Microsoft sprzedał ponad 2 miliony Surface’ów. To naprawdę niezły wynik, bo w Q4 sprzedano „tylko” 6 mln tabletów z systemem Windows. Tak więc Surface’y wybierane były przez 1 na 3 klientów. Więcej informacji na temat raportu Canalys znajdziecie pod tym adresem.

Microsoft po raz pierwszy zaliczył zysk z Surface’ów w trzecim kwartale 2014 roku. Wcześniej ten dział przynosił firmie jedynie straty. Na szczęście gigant z Redmond nie poddawał się, co w końcu zaowocowało zyskiem.

via: neowin

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij