Udostępnij
Tweetnij

MediaTek: sprzedaż tabletów będzie rosła, ale pomału

MediaTek – jeden z największych producentów SoC dla tabletów twierdzi, że sprzedaż tego typu urządzeń w tym roku będzie większa niż w zeszłym. Ale tylko o 9%.

tablety_tablety

MediaTek – jeden z największych producentów SoC dla tabletów twierdzi, że sprzedaż tego typu urządzeń w tym roku będzie większa niż w zeszłym. Ale tylko o 9%.

Z roku na rok sprzedawanych jest coraz więcej tabletów. Rynek zaczyna jednak odczuwać nasycenie tymi urządzeniami. MediaTek twierdzi, że w tym roku zostanie sprzedanych więcej tabletów niż w zeszłym, ale nie będzie to znacząca różnica i ma wynieść tylko 9%.

W zeszłym roku część producentów odczuła spadki sprzedaży. W tym przede wszystkim Apple, które sprzedało około 70 mln iPadów. W tym samym czasie na rynek trafiło około 15 mln tabletów z Windows, a więc niewiele więcej niż rok wcześniej. W przypadku tabletów z Androidem było to około 170-175 mln sztuk. Tak więc łącznie daje nam to około 255-260 mln sprzedanych w 2014 roku tabletów.

źródło: Digitimes

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij