Udostępnij
Tweetnij

Chcesz szybciej zasnąć? To nie korzystaj z tabletu przed snem

To nie żart. Potwierdzają to badania amerykańskich naukowców. Osoby, które nie korzystają wieczorami z tabletów mają mniejsze problemy z zaśnięciem.

bfe13dc6-8b48-11e4-b3bd-0025b511226e

To nie żart. Potwierdzają to badania amerykańskich naukowców. Osoby, które nie korzystają wieczorami z tabletów mają mniejsze problemy z zaśnięciem.

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili ciekawe badanie na 12 osobach, które obserwowano przez dwa tygodnie. Badani poddawani byli obserwacji wieczorami. Część z nich czytała wtedy książki papierowe a inni na tabletach lub czytnikach e-booków. Okazuje się, że tablety, których ekrany emitują niebieskie światło, wpływają negatywnie na produkcję melatoniny oraz zegar biologiczny. W konsekwencji przekłada się to na dłuższe zasypianie. Użytkownikom tabletów zajmowało to około 10 minut dłużej.

Badanie przeprowadzono z wykorzystaniem następujących urządzeń: iPad, iPhone, Nook Color, Kindle oraz Kindle Fire. Czytnik e-booków od Amazonu okazał się być najmniej szkodliwy. Oczywiście z racji monochromatycznego ekranu. Natomiast tablety emitowały podobne ilości niebieskiego światła. Bez względu na model.

źródło: TVN24BIS (dzięki Kamil za info!), fot.: shutterstock

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij