Udostępnij
Tweetnij

Microsoft przygotowywał Surface’a mini, ale go anulował. Dlaczego?

W trakcie telekonferencji związanej z wynikami finansowymi Microsoft przyznał, że opracowywał pewne urządzenie, ale projekt został anulowany. Prawdopodobnie chodziło o Surface’a mini.

Surface Mini - koncept

W trakcie telekonferencji związanej z wynikami finansowymi Microsoft przyznał, że opracowywał pewne urządzenie, ale projekt został anulowany. Prawdopodobnie chodziło o Surface’a mini.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Microsoft przekazał w trakcie telekonferencji dla inwestorów, że opracowywał urządzenie w zupełnie nowej formie, ale to zostało odwołane w ostatniej chwili przed premierą. O jakie urządzenie chodzi? Najprawdopodobniej o Surface’a mini, którego istnienie już wcześniej zostało potwierdzone w dokumentacji tabletu Surface Pro 3 (przy opisach dla rysika Surface Pen).

Anulowanie mniejszego Surface’a związane jest z prawdopodobnie potencjalnie małym zainteresowaniem tym urządzeniem na rynku. Nie ukrywajmy, ale postawienie po raz kolejny na platformę Windows RT raczej nie byłoby dobrym pomysłem. W 2013 roku fiskalnym Surface z Windows RT przyniósł Microsoftowi aż 900 mln dolarów straty. Jest mało prawdopodobne, że model mini cieszyłby się tak dużym zainteresowaniem, aby mógł przynieść Redmond zyski.

źródło: WPCentral

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij