Udostępnij
Tweetnij

Wacom wygrywa prestiżowe nagrody iF i Red Dot dla tabletów kreatywnych

Tablety Cintiq Companion i Intuos Pen & Touch S firmy Wacom otrzymały najbardziej cenione wyróżnienia w przemyśle designerskim – nagrody iF Design i prestiżowa Red Dot.

CTH680_WideAngle_RGB_LowRes

Tablety Cintiq Companion i Intuos Pen & Touch S firmy Wacom otrzymały najbardziej cenione wyróżnienia w przemyśle designerskim – nagrody iF Design i prestiżowa Red Dot.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje tabletów

 

Co sądzisz o tabletach Samsunga?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W obu przypadkach, Wacom został uhonorowany w kategorii Product Design. Innowacyjny sposób zaprojektowania tabletów Cintiq Companion i Intuos Pen & Touch S zaimponowały obu grupom jurorów, którzy oceniali kryteria, takie jak design, jakość, wykończenie, wybór materiałów i stopień innowacyjności. Obie nagrody, o które konkurowały tysiące produktów są budzącymi podziw dowodami uznania dla zaangażowania, z jakim Wacom słucha opinii swoich kreatywnych klientów.

Hartmut Woerrlein, Director Global Product Management Wacom, komentuje: “Jesteśmy niesamowicie dumni z tego, że dwa z naszych produktów zdobyły tak cenione nagrody designerskie. Wacom cały czas przygotowuje produkty dla bardziej kreatywnego świata, które łączą w sobie technologiczne innowacje i wyróżniający się design. Oba wyróżnienia potwierdzają, że tworzymy odpowiednie narzędzia dla osób kreatywnych.”

Wacom otrzymał nagrodę iF w czasie uroczystości w Monachium i zarówno Cintiq Companion, jak i Intuos Pen & Touch S znajdą się w tegorocznym iF Yearbook publikowanym w tym miesiącu. Tablety kreatywne są obecnie wystawione na Exhibition Unit 1 na nowej stałej wystawie iF w samym sercu HafenCity w Hamburgu. Można je także zobaczyć na cyfrowej wystawie tutaj: http://www.ifdesign.de/exhibitions_index_e.

Nagrody Red Dot zostaną rozdane siódmego lipca w Essen w Niemczech, a podczas ceremonii jedno z wyróżnień zostanie przyznane firmie Wacom. Muzeum Red Dot Design w Essen będzie otwarte dla publiczności przez cztery tygodnie. Na wystawie zostanie umieszczonych około 2 tysiące eksponatów, łącznie z produktami firmy  Wacom. Jest to największa wystawa współczesnych projektów designerskich na świecie.

Cintiq Companion

Twórca Cintiq Companion, Volker Huebner (właściciel firmy dingfest design, który był także w znaczący sposób zaangażowany w projektowanie Intuos Pen & Touch S) powiedział, że jego marzeniem w stosunku do tego profesjonalnego tabletu kreatywnego było: „połączenie wysokiej jakości ekranu Cintiq z potężnym komputerem, które byłoby wykorzystywane przede wszystkim mobilnie.” Tworzony specjalnie z myślą o kreatywnych profesjonalistachprzepiękny produkt firmy Wacom gwarantuje wysoką moc obliczeniową sprzętu i oprogramowania w zróżnicowanych środowiskach. To wszystko, aby wspierać wolność tworzeniaw każdym miejscu i o każdej porze. Bez względu na to, czy jest to studio, biuro klienta, spotkanie z współpracownikami, kawiarnia, samolot lub pociąg, wyjątkowy design Cintiq Companion oferuje wszystko, co niezbędne dla produktywnej pracy twórczej i projektowej, zarówno stacjonarnie jak i w podróży.

Wielozadaniowa mobilna stacja robocza jest pierwszym w pełni mobilnym produktem z serii Cintiq z Windows OS i trzynastocalowym ekranem wielokrotnego dotyku Full-HD. Oferuje ona wszystko, co niezbędne do efektywnej pracy kreatywnej. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom programowalnych ExpressKeys, Rocker Ring oraz tzw. Radial Menu każde zadanie można ukończyć szybciej niż kiedykolwiek przedtem. Regulowany stojak zapewnia komfort użytkowania bez względu na ustawienie urządzenia.

Intuos Pen & Touch S

Smukły i ergonomiczny tablet Intuos Pen & Touch S został zaprojektowany tak, aby w sposób naturalny, przyjemny i nieskomplikowany dać możliwość wyrażenia swojej kreatywności początkującymi hobbystom. Przenosząc rysowanie za pomocą długopisu i kartki papieru na inny poziom, Intuos umożliwia użytkownikom wykorzystanie ich kreatywności na komputerze w formie prostych szkicówrysunkówobrazów, edytowania zdjęć lub projektowania kartek z pozdrowieniami. Metaliczne wykończenie tworzy wpadający w oko tablet, a nowy smukły rysik o zwężonym kształcie komfortowo leży w dłoni nawet, gdy jest wykorzystywany przez dłuższy czas. Wielodotykowy ekran pozwala użytkownikom nawigować, przybliżać i obracać rezultaty ich pracy za pomocą pojedynczego dotknięcia palcem. Podobnie jak w przypadku innych tabletów Wacom, także Intuos posiada cztery przyciski ExpressKeys, których ustawienia zostały dostosowane do popularnego oprogramowania kreatywnego.

Informacja prasowa

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij