Udostępnij
Tweetnij

ABI Research: do końca tego roku będzie 285 milionów tabletów!

Najnowsze badanie firmy analitycznej ABI Research nie pozostawia złudzeń. Do końca 2013 roku na świecie będzie ponad 285 milionów aktywnych tabletów internetowych. Okazuje się, że większość rynku przypadnie zaledwie dwóm producentom. Jak nietrudno się domyślić, są to firmy Apple oraz Samsung, które obecnie są najpopularniejszymi dostawcami tego typu urządzeń. To jednak dopiero początek, bo w przyszłym roku liczba tabletów ma szansę przekroczyć liczbę… pół miliarda!

Tablety internetowe

Najnowsze badanie firmy analitycznej ABI Research nie pozostawia złudzeń. Do końca 2013 roku na świecie będzie ponad 285 milionów aktywnych tabletów internetowych. Okazuje się, że większość rynku przypadnie zaledwie dwóm producentom. Jak nietrudno się domyślić, są to firmy Apple oraz Samsung, które obecnie są najpopularniejszymi dostawcami tego typu urządzeń. To jednak dopiero początek, bo w przyszłym roku liczba tabletów ma szansę przekroczyć liczbę… pół miliarda!

Przeczytaj koniecznie >> Jaki tablet pod choinkę? Czym się kierować w trakcie zakupu?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rok 2013 pomału dobiega końca. Obecnie staramy się zakupić ostatnie prezenty dla rodziny i pod choinkę w tym roku zapewne trafi również wiele tabletów internetowych. Tego typu urządzenia są coraz częściej wybierane na prezent, głównie z racji coraz niższych cen. Wszak dziś bez większego problemu można zakupić tablet w cenie poniżej 100 złotych.

Tymczasem firma ABI Research opublikowała najnowsze prognozy związane z rynkiem tabletów internetowych, z których wynika, że do końca tego roku na świecie będzie w użyciu ponad 285 milionów sztuk tego typu urządzeń. Co ciekawe, aż 70 mln tabletów pochodzić ma z samych Stanów Zjednoczonych. To oznacza, że do końca tego roku tablet będzie posiadać co czwarty Amerykanin. Jakich firm tablety są z kolei najpopularniejsze i mają największy udział? Odpowiedzi na to pytanie udziela jeden z dyrektorów ABI Research – Jeff Orr.

Przodowanie na rynku tabletów ze strony Apple nie jest już tak widoczne, jak trzy lata temu” – komentuje Orr i dodaje „wierzymy, że obecnie około 51% tabletów internetowych pracuje w oparciu o system iOS, a 40% z nich jest urządzeniami z Androidem” i tak powinno być w momencie zakończenia tego roku.

Jak nietrudno zauważyć, iPad będzie miał w tym roku jeszcze rynkowy udział w postaci ponad 50%. W 2014 roku to może jednak już ulec zmianie i platforma iOS prawdopodobnie podda się Androidowi. Z prostej przyczyny, udział iPada w kwartalnych wynikach sprzedaży zaczyna spadać, podczas gdy tablety z Androidem są coraz chętniej wybierane przez klientów. Przyczyną takiego stanu rzeczy są przede wszystkim coraz niższe ceny urządzeń z systemem Google oraz ich wielka różnorodność. W przypadku tabletów od Apple jesteśmy ograniczeni do zaledwie kilku modeli, których ceny nieco odstraszają. Decydując się na Androida w zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie i na własną kieszeń.

Z informacji ujawnionych przez ABI Research wynika ponadto, że Samsung w tym kwartale ma szansę umocnić swoją pozycję o około 20%. Sugeruje się, że Koreańczycy sprzedadzą ponad 12 mln tabletów (dla porównania, w Q3 tego roku Samsung sprzedał niespełna 10 mln tabletów). Apple jednak wcale nie będzie gorsze, a wręcz przeciwnie. Optymistyczne prognozy sprzedaży zakładają, że w tym kwartale firma z Cupertino może sprzedać nawet aż 25 milionów iPadów. To wynik, o którym jakikolwiek inny producent może tylko pomarzyć.

Przyszły rok zapowiada się jeszcze ciekawiej. Już w styczniu i lutym Samsung zamierza dosyć agresywnie kontratakować Apple’a nowymi modelami tabletów z serii Galaxy Tab Pro i Galaxy Note Pro. Z kolei chińscy producenci powinni zacząć się obawiać modelu Galaxy Tab 3 Lite, który ma kosztować zaledwie 100 dolarów/euro, a więc w Polsce możemy spodziewać się ceny na poziomie około 400 złotych. Koreańczycy zresztą wierzą, że przed końcem 2014 roku zdetronizują na rynku tabletów firmę z Cupertino. Jak będzie w rzeczywistości? O tym przekonamy się z czasem.

Źródło: Digitimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij