Udostępnij
Tweetnij

Intel inwestuje miliard dolarów w procesory Bay Trail T dla tabletów

Intel zaczyna coraz mocniej stąpać na rynku tabletów internetowych, gdzie jeszcze do niedawna był praktycznie nieobecny. Firma zamierza zainwestować miliard dolarów w stworzenie tańszych układów Bay Trail.

Intel_BayTrail

Intel zaczyna coraz mocniej stąpać na rynku tabletów internetowych, gdzie jeszcze do niedawna był praktycznie nieobecny. Firma zamierza zainwestować miliard dolarów w stworzenie tańszych układów Bay Trail.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rynek tabletów zdominowany jest przez urządzenia z procesorami opartymi na architekturze ARM. Niemniej, coraz częściej (także wśród urządzeń z Androidem) goszczą procesory od Intela. Co prawda na razie firmie nie udało się zrealizować planu, który zakładał wprowadzenie do sprzedaży tabletów z Windows w cenie 200 dolarów oraz z Androidem za mniej niż 100$, ale to w niedługim czasie może się zmienić.

Intel zamierza zainwestować aż miliard dolarów w opracowanie tańszych układów dla tabletów z serii Bay Trail T. Digitimes informuje, że Intel chce wprowadzić do oferty procesory, które będą kosztować tylko około 10 dolarów. Obecnie układy Bay Trail dostępne są w cenie 32-37 dolarów, co nie umożliwia partnerom Intela wprowadzenie do sprzedaży tańszych tabletów.

Nowe, tanie procesory Bay Trail mają wspierać zarówno Androida, jak i Windows. Tabletów z nimi jednak nie zobaczymy zapewne szybciej niż w drugiej połowie 2014 roku.

Źródło: Digitimes

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij