Udostępnij
Tweetnij

„High end i najwyższa jakość”: gra Battlefield wkrótce na urządzeniach mobilnych

Battlefield to jeden z najbardziej popularnych tytułów na komputerach PC i konsolach. Wkrótce ma on trafić również na ekrany urządzeń mobilnych.

Gra Battlefield

Battlefield to jeden z najbardziej popularnych tytułów na komputerach PC i konsolach. Wkrótce ma on trafić również na ekrany urządzeń mobilnych.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja gry LIMBO na iOS

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Battlefield to znana już od dłuższego czasu seria, publikowana przez Electronic Arts (EA) i rozwijana przez szwedzką firmę DICE. W wywiadzie udzielonym magazynowi New York Times, szef EA Labels, Frank Gibeau, przekazał informację o tym, że możliwym jest pojawienie się konsolowych tytułów na urządzeniach z mniejszymi ekranami – tabletach i smartfonach.

Gibeau powiedział, że tryb „Dowódcy” w nadchodzącym tytule Battlefield 4 będzie już dostępny dla tabletów, umożliwiając wirtualnym taktykom kierowanie ich zespołami. EA przygotowuje jednak pełne, mobilne wersje Battlefield, które – jak to określa Frank Gibeau – oferują “high-end i najwyższą jakość”.

Choć naprawdę wysoka jakość gier na urządzenia mobilne jest lata za ich wersjami konsolowymi czy komputerowymi, technologia rozwija się w odpowiednim kierunku. Przyszłe części Battlefield na urządzenia mobilne mają pracować na silniku Frostbite Go, mobilnej wersji Frostbite 3, który znaleźć można w Battlefield 4.

A co ze sferą sprzętową…? NVIDIA zademonstrowała już możliwości układów Logan, mających przynieść niespotykaną dotąd na urządzeniach przenośnych wydajność i jakość obrazu.

Battlefield 4 ma trafić na rynek z końcem bieżącego miesiąca. Jest możliwym, że EA wprowadzi wersję na platformy mobilne mniej więcej w tym samym czasie.

Źródło: Shack News

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij