Udostępnij
Tweetnij

Laptop Vaio z ekranem dotykowym – najlepszy wybór

Na rynku dostępnych jest coraz więcej notebooków wyposażonych nie w zwykłe matryce, ale w wyświetlacze dotykowe, które pozwalają nam pracować z urządzeniem również za pomocą palców. Takie rozwiązanie ma wiele plusów, które sprawiają, że praca jest nie tylko wygodna, ale również znacznie szybsza. Nawet do 20% niż za pomocą tradycyjnej myszy lub gładzika.

vaio_10

Na rynku dostępnych jest coraz więcej notebooków wyposażonych nie w zwykłe matryce, ale w wyświetlacze dotykowe, które pozwalają nam pracować z urządzeniem również za pomocą palców. Takie rozwiązanie ma wiele plusów, które sprawiają, że praca jest nie tylko wygodna, ale również znacznie szybsza. Nawet do 20% niż za pomocą tradycyjnej myszy lub gładzika.

Przeczytaj koniecznie >> 8 aplikacji, które usprawnią twoją produktywność w systemie Windows 8

Jaki masz ekran w tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Jeszcze kilka lat temu notebook z ekranem dotykowym był praktycznie poza zasięgiem większości z nas. Wraz z Windows 8 dokonała się jednak rewolucja na rynku laptopów i coraz więcej tego typu urządzeń wyposażonych jest w wyświetlacze dotykowe, które pozwalają nam na pracę również za pomocą palców.

Jakby tego było mało, to mamy coraz większy wybór, gdyż możemy przebierać w tradycyjnych laptopach z ekranami dotykowymi, jak i wśród tak zwanych urządzeń konwertowalnych (zwanych również powszechnie hybrydami), które łączą w sobie elementy zwykłego laptopa z ekranem dotykowym, który możemy wysuwać lub obracać. Wiele takich urządzeń we własnej ofercie posiada również Sony. Laptopy z serii Vaio idealnie łączą w sobie najlepsze cechy wymienione wyżej.

Notebooki Sony Vaio wyposażone są w rozmaite wyświetlacze dotykowe. W zasadzie każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Dla mniej wymagających użytkowników producent oferuje urządzenia z ekranami o rozdzielczości HD (1366 x 768 pikseli). Bardziej wymagający z was mogą z kolei wybrać urządzenie z matrycą o rozdzielczości full HD, która oferuje znacznie większy obszar roboczy.

vaio_09

Kąty widzenia w matrycach stosowanych w Sony Vaio oferują ponadto szerokie kąty widzenia, co ułatwia na przykład przeglądanie zdjęć lub oglądanie filmu przez kilka osób. Ponadto ekrany są ultraczułe. Nawet lekkie muśnięcie palcem powoduje szybką reakcję.

Wszystkie te cechy sprawiają, że praca z Sony Vaio jest bardzo wygodna. Pewnie wielu z was powie jednak, że ekran dotykowy jest tylko zbędnym dodatkiem, który nie ma większego sensu. Cóż… spróbujemy wam za chwilę udowodnić, że tak nie jest.

Wyobraźcie sobie typową sytuację, a więc pracę z przeglądarką internetową i kilkoma uruchomionymi aplikacjami. Chcąc szybko przełączyć się do innego okna lub aplikacji znacznie szybciej zrobicie to za pomocą palców dłoni niż myszą lub gładzikiem. Po pierwsze nie musicie najeżdżać kursorem w odpowiednie miejsce na ekranie. Palcem znajdziecie się automatycznie w tym miejscu na pulpicie, gdzie chcecie wykonać operację. Z naszych testów wynika, że tego typu operacje odbywają się o około 30% szybciej za pomocą dotyku. Próba wykonania tego samego zadania myszą jest znacznie mniej wygodna, a ponadto zajmuje więcej czasu.

Innym przykładem może być praca z samą przeglądarką internetową. System Windows 8 posiada bardzo dobrze dostosowanego pod kątem dotyku Internet Explorera, który doskonale reaguje na palce, co znacznie przyspiesza przeglądanie globalnej sieci i nawigację po stronach. Wynika to między innymi z dostępności dwóch różnych wariantów programu, w tym wersji na ekranie startowym.

Wybór laptopa takiego, jak Sony Vaio, który wyposażony jest w ekran dotykowy sprawi, że z czasem będziecie zastanawiać się: jak mogłem/am pracować wcześniej tylko za pomocą myszy lub gładzika?

Warto również zauważyć, że ekrany dotykowe stosowane w Sony Vaio nie ulegają tak szybko zabrudzeniu i są ogólnie paluchoodporne, a więc nie palce nie pozostawiają tak dużo odcisków palców.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij