Udostępnij
Tweetnij

Surface Pro 2: procesor Haswell, więcej RAM i…?

W styczniu, gdy Microsoft wprowadził Surface Pro, tablet ten, łącząc w sobie funkcjonalność laptopa z mobilnością tabletu, miał być wielkim hitem. Tak się jednak nie stało.

SurfaceProRight_4B42DC8C

W styczniu, gdy Microsoft wprowadził Surface Pro, tablet ten, łącząc w sobie funkcjonalność laptopa z mobilnością tabletu, miał być wielkim hitem. Tak się jednak nie stało.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Microsoft Surface RT

Zamierzasz kupić tablet Surface z Windows RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Surface Pro wyglądał świetnie na papierze, w specyfikacji. rzeczywistość przedstawiała się zgoła inaczej. Słaba bateria, waga urządzenia, a w końcu jego cena sprawiały, że był i jest produktem skierowanym do specyficznego klienta. Do klienta szukającego dokładnie takiego właśnie urządzenia. Dodatkowo, w naszej, rodzimej sytuacji, tablet giganta jest nadal nieosiągalny poprzez oficjalną dystrybucję.

Zbyt małe powodzenie Surface Pro stało się prawdopodobnie przyczynkiem do tego, że Microsoft, oprócz prac nad Surface RT 2, rozpoczął przygotowania do wprowadzenia drugiej generacji Surface Pro. Jak donosi źródło, gigant z Redmond już pracuje nad nową odsłoną swojej „dachówki”. Niektórzy uważają nawet, że ma ona pojawić się na rynku wraz z wprowadzeniem systemu Windows 8.1. Czy oznaczenie „Pro” będzie oznaczać kontynuację flagowej linii tabletów Microsoft?

Wprawdzie źródło nie ma danych dotyczących oficjalnej premiery Surface Pro 2, jednak ujawnia kilka szczegółów na temat jego specyfikacji. Surface Pro 2, jak pisaliśmy o tym wcześniej, otrzyma jeden z najświeższych procesorów Chipzilli, oparty na architekturze Haswell układ Core i5. Ponadto zostanie podwojona ilość pamięci operacyjnej, z 4 do 8GB. Przy tym wszystkim Microsoft doszedł do wniosku, że sam kształt tabletu jest dobry, zatem Pro 2 będzie wyglądał praktycznie identycznie z poprzednikiem. Ponadto Microsoft ma w planach zmodernizowanie podstawki tabletu. Niestety nie wiadomo jak dalece nowa jej wersja ma odbiegać od tej, zastosowanej w Pro 1.

Oczywiście wraz z Pro 2 należy spodziewać się kolejnej nawałnicy medialnej, mającej przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Nie wiadomo kiedy to nastąpi, choć być może Microsoft powieli schemat znany z premier Surface RT (październik) i Pro (styczeń). Ciekawe, co potentat zaprezentuje tym razem aby przedstawić SurafcePro 2 jako urządzenie, które każdy chce posiadać.

A co z ceną? Jak mówi źródło, choć to oczywiście nie są potwierdzone informacje, nie będzie ona znacząco odbiegać od obecnej ceny pierwszej wersji tabletu.

Czy Microsoft Surface Pro 2 okaże się urządzeniem powodującym szybsze bicie serca? A może tylko odświeżoną nieco wersją dotychczasowego modelu? W końcu, czy będzie tabletem mogącym konkurować z urządzeniami innych producentów? Póki co, pytania te muszą pozostać bez odpowiedzi. Niestety…

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij