Udostępnij
Tweetnij

Pierwsze szkoły z iPadami zamiast podręczników otwarto w Holandii

Holandia to kraj, który w światowych rankingach dotyczących edukacji plasuje się na drugim miejscu, tuż za Stanami Zjednoczonymi. To właśnie w kraju tulipanów i wiatraków otwarto właśnie pierwsze z jedenastu planowanych placówek „Szkoły Steve Jobsa”.

 Lenovo Yoga vs. iPad: College

Holandia to kraj, który w światowych rankingach dotyczących edukacji plasuje się na drugim miejscu, tuż za Stanami Zjednoczonymi. To właśnie w kraju tulipanów i wiatraków otwarto właśnie pierwsze z jedenastu planowanych placówek „Szkoły Steve Jobsa”.

Przeczytaj koniecznie >> Jak zainstalować iOS 7 beta 2 na iPadzie?

Zamierzasz kupić tablet z Windows 8 lub RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sama nazwa „Steve JobsSchool”jest oczywiście nieoficjalna, jednak może się to zmienić. W szkołach tych zrezygnowano z tradycyjnych podręczników na rzecz tabletów z logo jabłuszka. Wprowadzono indywidualny (w pełnym tego słowa znaczeniu) tok nauczania. Nowo otwarte szkoły mieszczą się w następujących miejscowościach: Amsterdam, Breda, Almere, Heenvliet i Emmen, a także Sneek, gdzie zlokalizowano szkołę „główną”. W szkołach w Bredzie i Sneek, iPady będą wykorzystywane we wszystkich poziomach nauczania.

Jak wygląda nauka w takiej szkole? Placówka jest otwarta w godzinach 7.30-18.30. Uczniowie przychodzą do niej wówczas, gdy sami chcą, przy czym obowiązkowa obecność jest pomiędzy godzinami 10.30 a 15.00. Uczniowie mogą zabierać iPady do domu, również na wakacje i tam pracować. Oczywiście nie wszystko jest na kompletnym luzie. Tablety są zdalnie monitorowane, aby nauczyciele mogli śledzić postępy najmłodszych. Dzięki temu w każdej chwili można zmienić nieskuteczną metodę nauczania na inną. Co 6 tygodni nauczyciele spotykają się z rodzicami (osobiście lub poprzez połączenia wideo) i ustalają plany dotyczące rozwoju pociech.

Warto przy tym wspomnieć, że nadzór nad tego typu (póki co) eksperymentalnymi metodami nauczania prowadzi organizacja O4NT. Planuje ona, oprócz uruchomienia systemu nauki z tabletów w łącznie 40 szkołach w Holandii, uruchomienie programu międzynarodowego, dzięki czemu do programu będą mogły przystąpić dzieci osób nie będących obywatelami Holandii.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij