Udostępnij
Tweetnij

Barnes & Noble zmienia decyzję: Będziemy projektować i rozwijać tablety Nook

Kilka miesięcy temu Barnes & Noble ogłosił, iż zakończy produkcję tabletów Nook i zleci to firmom trzecim. Teraz producent zmienia decyzję i ogłasza, że Nook będzie dalej tworzony przez Barnes&Noble.

Tablet Barnes&Noble Nook

Kilka miesięcy temu Barnes & Noble ogłosił, iż zakończy produkcję tabletów Nook i zleci to firmom trzecim. Teraz producent zmienia decyzję i ogłasza, że Nook będzie dalej tworzony przez Barnes&Noble.

Przeczytaj koniecznie >> 7 najciekawszych aplikacji na Androida dla najmłodszych

Planujesz zakup tabletu Surface Pro?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

W lutym bieżącego roku Barnes&Noble oznajmił, że mam kłopoty i prawdopodobnie uśmierci markę Nook. Potem było już tylko gorzej. Napływające informacje o zakończeniu produkcji tabletów Nook HD i Nook HD+, a potem nagła rezygnacja szefa firmy ze stanowiska. Dla miłośników marki Nook mamy jednak dobrą informację. Marka… pozostanie w rękach Barnes&Noble.

Dzisiaj, w trakcie kwartalnej konferencji rozliczeniowej potentata, nowy szef – Michael Huseby – powiedział, że „Firma ma zamiar kontynuować projektowanie i rozwój marki NOOK „. Huesby bronił jednocześnie ekipy zajmującej się tabletami Nook mówiąc, że „… nie zasługują oni na to, żeby oddać ich miejsca pracy komuś innemu”, iż „Tworzą urządzenia lepsze, niż zrobiłby to ktokolwiek inny”, a także, że „Problemem nie są same urządzenia. Problemem są decyzje podejmowane przez zarząd, szczególnie te, dotyczące kwestii prognozowania”.

Summa summarum, jak wynika z konferencji, Barnes & Noble planuje wprowadzenie pod koniec bieżącego roku „przynajmniej” jednego, nowego produktu z linii Nook i pracę nad kolejnymi.

Pozostaje tylko jeszcze jedno pytanie. Barnes & Noble nie radził sobie ostatnio najlepiej. Głównie z uwagi na konkurencję ze strony iPada i tabletów androidowych,nie zapominając o największym rywalu – Amazonie – z jego tabletami Kindle Fire. Dowodem na to są wyniki finansowe firmy zaprezentowane w trakcie konferencji, a które mówią o przychodach za ostatni kwartał na poziomie 153 milionów dolarów (wliczając dochody ze sprzedaży zawartości multimedialnej), co stanowi 20,2-procentowy spadek w stosunku do identycznego okresu w roku ubiegłym. Jak Barnes&Noble chce sobie z tym poradzić…?

Źródło: Pocket-lint, Neowin

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij