Udostępnij
Tweetnij

Microsoft pozwany za… słabe wyniki sprzedaży Surface RT

Okazuje się, że sam fakt słabych wyników sprzedaży tabletów Surface jest niewystarczającą karą dla Microsoftu. Zanosi się na kolejną, pośrednio również powiązaną z „dachówkami” potentata z Redmond.

Nowe tablety Surface RT

Okazuje się, że sam fakt słabych wyników sprzedaży tabletów Surface jest niewystarczającą karą dla Microsoftu. Zanosi się na kolejną, pośrednio również powiązaną z „dachówkami” potentata z Redmond.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najlepszych darmowych gier na tablet z Androidem

Posiadasz tablet i smartfon?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Microsoft został pozwany nie przez przypadkową osobę, a przez kancelarię prawniczą. Powodem pozwu jest „przedstawienie fałszywych danych finansowych”, dotyczących sprzedaży Surface RT. W pozwie znalazła się informacja, że Microsoft celowo zafałszował rezultaty sprzedaży za pierwszy kwartał bieżącego roku, gdzie – pisaliśmy o tym już wcześniej – gigant stracił ponad 900 milionów dolarów na sprzedaży wspomnianych tabletów.

Pozew nie wziął się znikąd. Między innymi na podstawie podanych przez Microsoft wyników sprzedaży, składający pozew (nie zostali ujawnieni) nabyli pakiety akcji. Rezultat? Łatwo się domyśleć. Warto wspomnieć, że na ławie oskarżonych mają zasiąść: Szef Microsoft – Steve Ballmer, poprzedni szef finansów firmy Peter Klein, vice szef korporacji – Frank Brod i vice szef wykonawczy ds. marketingu – Tami Reller.

Jak dotąd Microsoft nie skomentował tych informacji.

Źródło: Electronista

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij