Tablet Acer Iconia W3 – odcinek 20 [wideo]

Dritone, 2013-08-08 16:32
0

Piotr Zelt, który do tej pory przybliżył wam już niejedno urządzenie, po krótkiej wakacyjnej przerwie wraca na łamy Tablety.pl z recenzją najmniejszego tabletu z Windows 8 na świecie – Acer Iconia W3.

Zobacz koniecznie >> Wideo poradniki w serwisie Tablety.pl

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Nasze recenzje wideo cieszą się wielkim zainteresowaniem z waszej strony i po kilku tygodniach przerwy, ponownie witamy Piotra Zelta na łamach naszego serwisu. Tym razem przygotowaliśmy dla was wideo recenzję Acer Iconia W3, czyli najmniejszego tabletu z systemem Windows 8. Co opowiedział o tym urządzeniu Piotr? O tym przekonacie się oglądając powyższe wideo.

Jeśli macie chęć, to pod tym adresem znajdziecie zarówno nasze wcześniejsze recenzje wideo, jak i poradniki wideo.

The following two tabs change content below.

Dritone

Redaktor prowadzący
Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Oto wreszcie jest. Pierwszy 8-calowy tablet z systemem Windows 8, na dodatek wyposażony w procesor Intela. Mieści się swobodnie w dłoni i można go mieć zawsze pod ręką. Urządzenie łączy wyjątkowo przyjemne doświadczenie korzystania z tabletu z produktywnością komputera klasy PC. Zaraz dowiecie się dlaczego…
Acer Iconia W3 to urządzenie debiutujące na rynku w wakacje i warto zwrócić na nie uwagę. Nie tylko ze względu na prezencję. Biało-srebrna obudowa z plastiku wygląda elegancko, ale przede wszystkim urządzenie wygodnie trzyma się w dłoniach w pozycji pionowej i poziomej.
Umiejscowienie windowsowego klawisza na węższej krawędzi wskazuje wręcz, że projektanci skłaniają się raczej do pionowej pozycji. Niemniej ostateczny wybór i tak należy do użytkownika.
Po przeciwnej stronie klawisza z ikonką windowsa znajdziemy – patrząc od góry – czujnik światła służący do automatycznego dostosowywania jasności ekranu; wskaźnik aparatu, który świeci się, gdy ten jest w użyciu; wreszcie zintegrowaną kamerę internetową.
Patrząc na Acera Iconie W3 z góry znajdziemy dwa przyciski służące do zmieniania głośności oraz gniazdo na karty mikro SD. Z lewej strony producent umieścił przycisk zasilacza, złącze micro USB i port micro HDMI obsługujący wideo o wysokiej rozdzielczości. Na prawej krawędzi znajdują się z kolei dwa głośniki, gniazdo zasilacza oraz gniazdo zestawu słuchawkowego. Wreszcie z tyłu zlokalizowano aparat fotograficzny oraz związaną z nim diodę.
Sam wielodotykowy ekran ma przekątną 8,1 cala i oferuje rozdzielczość 1280 na 800 pikseli.
Obudowa skrywa dwurdzeniowy procesor Intela oraz 2 gb RAMu. Do tego dochodzą 32 GB pamięci na aplikacje i zdjęcia. Tą pamięć masową da się rozszerzyć korzystając z kart micro SD.
Iconia W3 z wyglądu przypomina nieco młodszego brata Acera W510. Oba tablety mają przyjemnie zaokrąglone rogi i oba nieźle trzyma się w rękach, choć model W3 jest istotnie lżejszy. Bo to chyba najlżejszy tablet pracujący na systemie operacyjnym Windows 8.
Ponadto, z racji rozmiarów i wielkości Iconii W3 tablet ten przyjemniej trzyma się w pozycji pionowej. I jest to chyba pierwsze tego typu urządzenie współpracujące z Windowsem 8. Wcześniej tabletów z tym systemem operacyjnym raczej używaliśmy w poziomie. Ale w pionie kafelki ekranu startowego układają się w sposób bardzo wygodny do użycia.
Znacznie łatwiej pisze się też w ten sposób na wirtualnej klawiaturze. Jak zwykle w przypadku takich rozwiązań dłuższe przytrzymanie palca na danym znaku uruchamia dodatkowe opcje – zatem Ą napiszemy dłużej przytrzymując A i wybierając z otwierającego się menu. Podobne dodatkowe znaki kryją się pod symbolami takimi jak wykrzyknik, znak zapytania czy symbol dolara.
Warto przy okazji pisania wspomnieć także o wykorzystaniu słownikowych sugestii. Pisząc na przykład list w aplikacji gmail tuż ponad wpisywanym słowem utrzymujemy sugestię dotyczącą jego pełnej pisowni. Wystarczy kliknąć na podświetlone na zielono WSTAW, by zaakceptować wskazówkę.
Tradycyjnie klikając na przycisk w lewym dolnym rogu przeskakujemy pomiędzy alfabetem a klawiaturą numeryczną i znaków specjalnych. Klawiatura numeryczna pojawia się po prawej stronie, co ułatwia korzystanie z niej.
Wreszcie wciśnięcie klawisza CTRL działa podobnie do zwykłej klawiatury – tyle, że nie musimy go trzymać. Po prostu na zielono podświetla się wspomniane CTRL, a nad pięcioma literami pojawiają się informacje o dodatkowych funkcjach, które te zyskują.
Wypada jeszcze wspomnieć, że w pudełku powinien znajdować się kod aktywacyjny do aplikacji Office 2013, która na dodatek jest zainstalowana na tym tablecie od razu.
Rzecz jasna nie samym pisaniem użytkownicy tabletów żyją. Co jeszcze można zrobić przy użyciu Iconii W3?
Wiele oczywistych rzeczy, typowych dla takich urządzeń – a zatem mamy tu funkcję dyktafonu czy aparatu i kamery.
Studentom, uczniom, biznesmenom i miłośnikom rachunków może się przydać panel zapisu matematycznego, który bardzo szybko przerabia wyrysowane znaki pierwiastka, całki czy potęgi oraz bardziej złożone rachunki na formułę tekstową.
Na Iconii W3 pojawiło się kilka aplikacji przygotowanych przez producenta. Przede wszystkim jest Acer Explorer, czyli jedno miejsce, w którym zebrano informacje o oprogramowaniu i funkcjach urządzenia.
Mamy także Acer Clear.fi, czyli aplikację pozwalającą w łatwy sposób porządkować biblioteki filmowe i muzyczne oraz odtwarzać je na różnych urządzeniach podłączonych do sieci.
Na podobnej zasadzie działa Acer Photo, lecz dotyczy oczywiście zdjęć.
Opisane wcześniej aplikacje wykorzystują chmurę danych – Acer Cloud, czyli serwis pozwalający przechowywać dane w sieci i uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Tak naprawdę Acer Cloud to bardziej usługa łącząca różny sprzęt, bowiem dane trzymamy na własnym komputerze, co wiele osób uzna zapewne za bezpieczniejsze rozwiązanie.
Poza chmurą w Iconii W3 również jest wiele funkcjonalności. System operacyjny Windows 8 sprawia, że bardzo łatwo edytuje się dokumenty przy użyciu aplikacji MS Office. I chodzi tu nie tylko o nanoszenie poprawek, ale również o pisanie.
Za sprawą nowoczesnego systemu operacyjnego możemy również wykorzystywać inne windowsowe i mobilne aplikacje, takie jak Paint, Facebook, Skype czy Instagram.
To oznacza także obsługę niemal wszelkiego typu multimediów, czyli filmów, zdjęć oraz muzyki. Pliki możemy nie tylko oglądać, ale również edytować, jeśli rzecz jasna zaopatrzymy się w odpowiednie oprogramowanie.
Jakby tego było mało, dane łatwo się przenosi dzięki złączu micro USB – podłączenie pendrive to sprawa tak prosta i wygodna, że nie ma się nad czym zastanawiać.
Na koniec wspomnimy tylko, że na Iconii W3 da się uruchomić nie tylko gry Androidowe, ale także te dostępne na PC. Oczywiście nie wszystkie, ale wystarczająco dużo, by było w co się bawić przez wiele godzin. Da się choćby uruchomić takie tytuły jak androidowe Royal Revolt czy Jetpack Joyride, a także PCtowego Torchlight. Chętni mogą spróbować odpalić też Diablo.
Acer Iconia W3 to urządzenie jedyne w swoim rodzaju, bo po prostu innego tabletu o tej przekątnej ekranu z Windows 8 nie ma. Jedno ładowanie wystarcza zwykle na ponad 7 godzin pracy. Kolejne zalety to kompaktowe rozmiary i sprawnie działający system operacyjny. Opcjonalnie tablet można rozbudować o bardzo funkcjonalną stację dokującą.
W efekcie uzyskujemy stylowe mobilne urządzenie, o jakich lubię opowiadać. Zapraszam więc już do oglądania kolejnych filmów z moim udziałem, które znajdziecie na naszym WWW. A póki co, żegnam się – narazie.

Zobacz także

Acer · Tablety · Wideo · Windows · Windows 10 · · · · · · · · · · ·