Udostępnij
Tweetnij

Barack Obama wetuje ban na import i sprzedaż 2 produktów Apple

Barack Obama zawetował wczoraj decyzję ITC, w wyniku której zakazano importu i sprzedaży wybranych produktów Apple.

Apple vs Samsung

Barack Obama zawetował wczoraj decyzję ITC, w wyniku której zakazano importu i sprzedaży wybranych produktów Apple.

Przeczytaj koniecznie >> Kupujemy tablet. Z Wi-Fi czy 3G?

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dwa miesiące temu ITC (Międzynarodowa Komisja Handlu) ustanowiła ban, w wyniku którego doszłoby do zakazu importu i sprzedaży dwóch produktów Apple – iPhone’a 4 oraz iPada 2. generacji z modemem 3G. Decyzję podjęto w wyniku naruszenia jednego z patentów Samsunga związanego z łącznością w sieciach komórkowych.

Wczoraj prezydent Stanów Zjednoczonych – Barack Obama zawetował tę decyzję. Zrobił to praktycznie w ostatniej chwili, gdyż miał tylko 60 dni na podjęcie decyzji. Tym samym ban nie dojdzie do skutku.

Przedstawiciele Samsunga wyrazili niezadowolenie z weta Obamy. Z kolei Apple decyzja prezydenta USA przypadła do gustu, ale to chyba nikogo nie powinno dziwić…

Źródło: Reuters

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij