Udostępnij
Tweetnij

Microsoft przegrywa proces. Nazwa SkyDrive znika z rynku

No i stało się. Proces sądowy pomiędzy Microsoftem a British Sky Broadcasting zakończył się ugodą. Tym samym marka SkyDrive zakończy swój żywot i zniknie z rynku.

windows-skydrive-logo

No i stało się. Proces sądowy pomiędzy Microsoftem a British Sky Broadcasting zakończył się ugodą. Tym samym marka SkyDrive zakończy swój żywot i zniknie z rynku.

Przeczytaj koniecznie >> Jaki tablet na wakacje? Czym się kierować podczas wyboru?

Zamierzasz kupić tablet z Windows 8 lub RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tak naprawdę proces pomiędzy dwoma gigantami zakończył się w już czerwcu bieżącego roku. Dotyczył on wykorzystania nazwy SkyDrive przez Microsoft. Brytyjski sąd przyznał rację potentatowi rynku medialnego, firmie British Sky Broadcasting, orzekając, że nazwa ta prawnie należy się właśnie jej. Microsoft miał czas na apelację, nawet odgrażał się, że nie omieszka tego uczynić, jednak finalnie sprawa zakończyła się ugodą. Ta z kolei oznacza wymazanie nazwy SkyDrive z mapy firm.

Warto przy tej okazji dodać, że sprawa toczyła się w ramach Unii Europejskiej i wyrok dotyczy jej terytorium. To swego rodzaju precedens, ponieważ pomimo tego faktu, Microsoft przystał na wycofanie nazwy z rynku na całym świecie. W zamian za to British Sky Broadcasting pozwoli Microsoftowi na używanie „starej” nazwy „na czas określony, do chwili przeniesienia usługi pod nowy szyld”.

Rzecznik prasowy Microsoft oficjalnie potwierdził zawarcie ugody. Powiedział, że firma jest „zadowolona” z takiego obrotu sprawy. Jak zapewnił, nowa nazwa, pod którą będzie działać usługa przechowywania danych w chmurze Microsoft, pojawi się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Trudno powstrzymać się tu od komentarza… W ubiegłym roku Microsoftowi groził proces za naruszenie praw do nazwy Metro. Wówczas skończyło się tylko na rozmowach między firmami, a sprawa nie wylądowała w sądzie…

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij