Udostępnij
Tweetnij

Barnes & Noble wstrzymuje produkcję tabletów Nook HD i Nook HD Plus

Barnes & Noble wstrzymuje produkcję tabletów z linii Nook HD. Jest to pokłosie dotkliwych strat finansowych jakich doświadczył producent na niwie urządzeń. Nie oznacza to jednak całkowitego końca urządzeń tego producenta.

Tablet Barnes&Noble Nook

Barnes & Noble wstrzymuje produkcję tabletów z linii Nook HD. Jest to pokłosie dotkliwych strat finansowych jakich doświadczył producent na niwie urządzeń. Nie oznacza to jednak całkowitego końca urządzeń tego producenta.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja ASUS VivoTab Smart – z „okienkami” mu do twarzy

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najświeższe wyniki finansowe Barnes & Noble, a mówimy o tych, dotyczących tabletów Nook, są imponujące, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu. Urządzenia te wygenerowały dla producenta zyski na poziomie 108 milionów dolarów w pierwszym kwartale bieżącego roku i 776 milionów dolarów przez cały ubiegły rok. W porównaniu do wyników z poprzednich lat oznacza to 34-procentowy spadek przychodów. Całościowo, Barnes & Noble straciło w pierwszym kwartale 118,6 miliona dolarów. To bardzo dużo. Producent planuje zatem redukcję kosztów, a drogą do tego ma być zaprzestanie produkcji urządzeń. Czy to oznacza koniec marki Nook?

Na szczęście nie. No, może nie całkowicie. Nook HD i Nook HD+ będą w sprzedaży do chwili opróżnienia stanów magazynowych, co powinno nastąpić przed końcem tegorocznych wakacji. B&N jednocześnie wciąż będzie zapewniał wsparcie techniczne przed- i posprzedażne, a także aktualizacje oprogramowania. Nie znikną również tablety Nook jako takie. Kolejne modele będą bowiem pochodziły z fabryk producentów trzecich, gdzi będą wytwarzane w oparciu o licencję Barnes & Noble. Sam producent zamierza pozostać teraz tylko przy obszarze szeroko pojętego oprogramowania dotyczącego e-booków, serwisu ich dystrybucji oraz projektowania samych tabletów.

Tym samym Barnes & Noble potwierdza niejako fakt rychłego wchłonięcia sekcji e-booków, tabletów oraz czytników książek przez Microsoft, o czym zresztą pisaliśmy już jakiś czas temu.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij