Udostępnij
Tweetnij

10% wszystkich klipów wideo online w Q1 2013 odtwarzano na tabletach

Najnowsze sondaże dotyczące urządzeń mobilnych mówią o tym, co wiemy wszyscy – ludzie oglądają wideo w sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Nie wszyscy jesteśmy jednak świadomi, na jaką skalę tak się dzieje.

Odtwarzanie wideo online 1

Najnowsze sondaże dotyczące urządzeń mobilnych mówią o tym, co wiemy wszyscy – ludzie oglądają wideo w sieci za pomocą urządzeń mobilnych. Nie wszyscy jesteśmy jednak świadomi, na jaką skalę tak się dzieje.

Przeczytaj koniecznie >> 5 najlepszych aplikacji do strumieniowania muzyki dla Androida

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Najświeższy raport firmy Ooyala mówi o poziomie oglądalności wideo w sieci. W pierwszym kwartale bieżącego roku mobilny rynek wideo zanotował 19-procentowy wzrost. Liczba obejrzanych na tabletach klipów w tym okresie wyniosła tyle ile przez cały ubiegły rok.

Sondaż Ooyala informuje, że użytkownicy tabletów i ogólne, urządzeń mobilnych, zużywają ponad połowę czasu przeznaczonego na oglądanie każdego dnia na klipy, które są dłuższe niż 10 minut. Aż 25% wszystkich wyświetleń wideo w sieci to filmy o długości ponad 60 minut, czyli praktycznie pełnowymiarowe filmy.

Raport Ooyala mówi również o oglądalności klipów na żywo (Live video). Tu brylują mieszkańcy regionu Azji, którzy na oglądanie tego rodzaju wideo przeznaczają średnio 52 minuty na każdą sesję.

Odtwarzanie wideo online 2

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij