Udostępnij
Tweetnij

IDC: w 2013 roku tablety prześcigną notebooki. Dwa lata później cały rynek komputerów

Najnowszy raport firmy analitycznej IDC nie pozostawia złudzeń. Jeszcze w tym roku sprzedaż tabletów ma być większa niż laptopów. Z kolei za dwa lata „dachówki” w ogóle mają zdetronizować komputery.

IDC prognoza rynku tabletów

Najnowszy raport firmy analitycznej IDC nie pozostawia złudzeń. Jeszcze w tym roku sprzedaż tabletów ma być większa niż laptopów. Z kolei za dwa lata „dachówki” w ogóle mają zdetronizować komputery.

Przeczytaj koniecznie >> IDC: Polska przeżywa boom na tablety

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ryan Reith z firmy analitycznej IDC, który zajmuje się rynkiem urządzeń mobilnych stwierdził w nowej analizie, że tablety prześcigną w tym roku notebooki. Za dwa lata, a więc w 2015 roku mają z kolei zdetronizować cały rynek tradycyjnych komputerów (desktopów i laptopów).

Popularyzacja tabletów będzie realizowana w szczególności za sprawą 7-calowych urządzeń tego typu. W 2011 roku 7″ tablety stanowiły tylko 27% wszystkich sprzedanych „dachówek”. Z kolei do końca tego roku mają mieć udział już na poziomie aż 55% wszystkich sprzedanych tabletów. Co ciekawe, IDC prognozuje również coraz większą popularność dla tabletów, które posiadają wyświetlacze z przekątną większa niż 11 cali. Do końca tego roku tego typu urządzenia będą miały udział na poziomie 2%, ale już za cztery lata aż 6%.

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij