Udostępnij
Tweetnij

WM8880 – procesor VIA do budżetowych tabletów i smartfonów

To kolejny producent procesorów, który dzisiaj powiększył swoje portfolio. Firma VIA dodaje do swojej oferty kolejny chip architektury ARM, który poszerzy linię Wondermedia Prizm.

Procesor VIA Prism

To kolejny producent procesorów, który dzisiaj powiększył swoje portfolio. Firma VIA dodaje do swojej oferty kolejny chip architektury ARM, który poszerzy linię Wondermedia Prizm.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Gainward Galapad 7

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

WM8880, bo o nim właśnie mowa, to dwurdzeniowy układ o taktowaniu 1,5GHz (ARM Cortex A9), z zintegrowanym rdzeniem graficznym Mali 400.

VIA nie opublikowała wprawdzie jeszcze oficjalnie jego danych na swojej stronie, jednak dotyczące go detale pojawiły się na chińskim portalu 1pad. Wraz z specyfikacją ujawniono też pierwsze wyniki testów 7-calowego tabletu weń wyposażonego. Pierwsze rezultaty benchmarków wyglądają obiecująco (AnTuTu – 11612 pkt., Quadrant Standard – 1973 pkt., NenaMark – 43,3 FPS, Vellamo – 1517 pkt.), a układ pozwala na odtwarzanie materiałów wideo w jakości HD (nawet w trakcie przeprowadzania benchmarków).

Owszem, Qualcomm, NVIDIA czy Samsung oferują chipy dwukrotnie (lub więcej) bardziej wydajne, jednak VIA ma nadzieję zawojować rynek tabletów i smartfonów z najniższej półki. A w tym segmencie już układ VM8880 nie wypada najgorzej.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij