Udostępnij
Tweetnij

Intel prezentuje Silvermont – nową architekturę procesorów dla tabletów

Intel obecnie niespecjalnie radzi sobie na rynku tabletów i smartfonów, ale wierzy, że jego nowe procesory bazujące na architekturze Silvermont będą w stanie w końcu móc na równi współrywalizować z układami ARM.

Intel obecnie niespecjalnie radzi sobie na rynku tabletów i smartfonów, ale wierzy, że jego nowe procesory bazujące na architekturze Silvermont będą w stanie w końcu móc na równi współrywalizować z układami ARM.

Przeczytaj koniecznie >> Poradniki w serwisie Tablety.pl

Na co przede wszystkim zwracasz uwagę podczas zakupu tabletu?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Gigant rynku procesorów zapowiedział nową architekturę procesorów dla urządzeń mobilnych – Silvermont. Nowe układy będą początkowo produkowane w 22 nm procesie technologicznym (który z czasem ulegnie zmniejszeniu) i mają bazować na trójbramkowych tranzystorach Tri-gate znanych z procesorów Ivy Bridge.

Intel wierzy, że jego architektura ma szansę rywalizować z układami ARM za sprawą takich rozwiązań, jak wykonywanie instrukcji w trybie „out-of-order„, zwiększeniu przepustowości magistrali czy technologiom związanym z wirtualizacją i bezpieczeństwem danych. Intel celuje również w takie rozwiązania, jak big.LITTLE dla procesorów ARM. Producent stwierdza, że jego procesory będą wydajniejsze, a przy tym mają cechować się aż do 5 razy mniejszym zużyciem energii i w konsekwencji mają stanowić lepszy wybór dla producentów urządzeń mobilnych. Z drugiej strony słyszeliśmy to już nie raz, a rynek „mobile” i tak został zdominowany przez architekturę ARM. Jak będzie tym razem? Czy Intelowi uda się przeciągnąć producentów tabletów na własną stronę? O tym przekonamy się z czasem…

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij